Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2016, 04:05

Mafia III – nowy zwiastun i 20-minutowy zapis rozgrywki z targów E3

W ramach targów E3 studio Hangar 13 i firma 2K Games zaprezentowały ponad 20-minutowy zapis rozgrywki z gry Mafia III, wzbogacony dodatkowo o nowy zwiastun. Pokazano m.in. wymiany ognia, skradanie się, jazdę samochodem i prowadzenie negocjacji z porucznikami.

Zgodnie z zapowiedzią sprzed kilku dni, targi E3 poprzedził długi pokaz gry Mafia III, przeprowadzony we współpracy firmy 2K Games i studia Hangar 13 z serwisem IGN. Wydarzenie rozpoczęło się od tego, że ujawniono kolejny efektowny zwiastun, natomiast potem nastąpiła prezentacja ponad 20-minutowego zapisu rozgrywki (oba materiały wideo znajdziecie poniżej). W trakcie tej ostatniej pokazano, jak Lincoln Clay przejmuje jedną z dziesięciu dzielnic Nowego Bordeaux – French Ward – z rąk niejakiego Wujka Lou. Zaczęło się od przeglądu sposobów, na które gracz może sabotować operacje wroga (np. eliminując ważne postacie, niszcząc łodzie do przemytu narkotyków czy przejmując dziuple gangu), by otworzyć sobie drogę do konfrontacji z szefem dystryktu. Ta ostatnia nastąpiła na pokładzie statku płynącego rzeką przez moczary.

Na gameplayu pokazano przede wszystkim wymiany ognia z gangsterami, ale nie zabrakło także scen skradania się i jazdy samochodem. Szczególnie ciekawy jest finał nagrania, w którym Lincoln rozmawia ze swoimi porucznikami i decyduje, komu odda we „władanie” przejętą właśnie dzielnicę – a w efekcie podjętego wyboru traci lojalność rozczarowanego wspólnika i staje się mu wrogiem.

Na koniec przypomnijmy, że Mafia III ma zadebiutować 7 października 2016 roku – choć nie zdziwiłbym się, gdyby nastąpiła obsuwa, bo na gameplayu widać, że jeszcze sporo elementów wymaga poprawy (od efektów graficznych i animacji po sztuczną inteligencję przeciwników). Gra powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Istotna część nowego gameplayu z Mafii III rozgrywa się na bagnistych terenach Bayou. - Mafia III – nowy zwiastun i 20-minutowy zapis rozgrywki z targów E3 - wiadomość - 2016-06-13
Istotna część nowego gameplayu z Mafii III rozgrywa się na bagnistych terenach Bayou.