Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2020, 17:17

autor: Vergil

Mafia 1 Remake vs. oryginał – zobacz porównanie

Przygotowaliśmy porównanie pierwszych screenów z remake’u gry Mafia ze scenami z pierwowzoru. Jak się okazuje, studio Hangar 13 nie tylko odświeża grafikę, lecz także szykuje pewne zmiany w sposobie prowadzenia akcji.

Oficjalnej zapowiedzi pełnoprawnego remake’u pierwszej części serii Mafia towarzyszyła paczka screenshotów z tego nadchodzącego dzieła studia Hangar 13. W oparciu o nie przygotowaliśmy porównanie czterech scen, które pozwala przekonać się o tym, jak bardzo zmieni się (oczywiście na plus) oprawa graficzna tej produkcji w porównaniu z pierwowzorem. Ponadto już teraz widać, że w przypadku niektórych misji (a co najmniej jednej), autorzy pokuszą się o wprowadzenie pewnych zmian w sposobie prowadzenia akcji.

Mafia 1 i Mafia 1 Remake – porównanie

Mafia 1 Remake vs. oryginał – zobacz porównanie - ilustracja #1
Misja Bon appetit.

Pierwszy obrazek pochodzi z drugiego segmentu misji Bon appetit, w którym Tommy i Sallieri przyjeżdżają do restauracji Pepe, gdzie zostają zaatakowani. Jak widać, otoczenie stanie się o wiele bardziej szczegółowe, a i sama strzelanina będzie nieco mniej „kameralna”.

Mafia 1 Remake vs. oryginał – zobacz porównanie - ilustracja #2
Misja Chwila relaksu.

Tutaj natomiast możemy zobaczyć scenę z zadania zatytułowanego Chwila relaksu. Wygląda na to, że w autorzy pozwolą nam zasiąść za sterami tej samej ciężarówki, którą kierowaliśmy w pierwowzorze, jednak jej załadunek tym razem nie będzie odbywał się w magazynie, lecz w porcie. Warto również zwrócić uwagę na zmianę pory dnia; w pierwowzorze całość toczyła się podczas tak zwanej „złotej godziny”, kiedy słońce chyliło się ku zachodowi, natomiast w remake’u – już po zapadnięciu zmroku.

Mafia 1 Remake vs. oryginał – zobacz porównanie - ilustracja #3
Misja Śmietanka na kawie.

Efektowny pościg w misji Śmietanka na kawie, w której Tommy i Sam gonią Morello uciekającego Silver Fletcherem. Oprócz o wiele bardziej szczegółowych modeli samochodów, uwagę przykuwają o wiele bogatsze w detale fasady budynków i znacznie większy ruch uliczny.

Mafia 1 Remake vs. oryginał – zobacz porównanie - ilustracja #4
Warsztat Vincenzo.

Nadszedł czas na rzut okiem na znajdujący się na tyłach baru Salieriego warsztat Vincenzo, gdzie zaopatrujemy się w broń przed wyruszeniem na misję. Jako że to miejsce główny bohater odwiedza dość często, deweloperzy musieli dołożyć starań, by uczynić je nie tylko maksymalnie klimatycznym, ale też bogatym w detale; niemal czuć smród niedogaszonego papierosa wydobywający się z popielniczki leżącej na biurku.

Mafia 1 Remake vs. oryginał – zobacz porównanie - ilustracja #5
Misja Omerta.

Na koniec mamy dla Was spojrzenie na początek misji Omerta, w której Tommy musi odnaleźć „sypiącego” Franka i zdobyć księgi rachunkowe mafii.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Mafia