Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2015, 19:25

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Mad Max - ujawniono datę premiery gry

Przy publikacji wiadomości o Just Cause 3 wielu graczy zastanawiało się, kiedy pojawią się nowe informacje o innym projekcie studia Avalanche – grze na podstawie Mad Maksa. Nareszcie się doczekali – deweloperzy ujawnili datę premiery. Ponadto w najnowszym wydaniu magazynu Game Informer znajdą się nowe informacje o produkcji.

Okładka kwietniowego magazynu Game Informer. - Mad Max - ujawniono datę premiery gry - wiadomość - 2015-03-03
Okładka kwietniowego magazynu Game Informer.

Wirtualny Mad Max został zapowiedziany w trakcie targów E3 w 2013 roku, ale od pewnego czasu słuch o grze zaginął. Dosyć nieoczekiwanie twórcy przerwali milczenie – przedstawiciele koncernu Warner Bros. wraz z deweloperami ze studia Avalanche ujawnili konkretną datę premiery produkcji: tytuł ukaże się w Europie 4 września. Co ciekawe, w Stanach Zjednoczonych zadebiutuje on 1 września, a więc tego samego dnia co Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Gra zostanie wydana na PC (działających pod kontrolą systemów Windows i SteamOS) i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4. Pierwotnie planowano też wersje na Xboksa 360 i PlayStation 3, ale zdecydowano się je skasować – twórcy tłumaczą, że dzięki temu nie są ograniczani przez przestarzałe platformy sprzętowe.

I jeszcze jedno – osoby, które złożą zamówienie przedpremierowe na Mad Maksa, w ramach bonusu otrzymają dodatek The Ripper. Zawierać ma on dodatkowe części, które będzie można zamontować w pojeździe Magnum Opus (w tym silnik V8, opony przystosowane do jazdy po bezdrożach i zawieszenie).

Wkrótce powinniśmy też poznać pierwsze konkretne szczegóły dotyczące gry. Tytuł jest bowiem tematem okładkowym kolejnego, kwietniowego wydania magazynu Game Informer. Redakcja pisma udała się niedawno z wizytą do siedziby studia Avalanche, gdzie miała okazję przez kilka godzin pograć w powstającego Mad Maksa. W poświęconym produkcji artykule znajdą się informacje związane z systemem walki w samochodzie, fabułą oraz bohaterami. Numer w wersji cyfrowej powinien ukazać się jeszcze dzisiaj w nocy.