Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 maja 2020, 15:26

autor: Frozen

Maczeta chce zabijać w The Mandalorian

Podczas występu w Animal Talking Danny Trejo wyraził chęć zagrania w serialu Star Wars: The Mandalorian. Gary Whitta, scenarzysta mający w swoim dorobku m.in. film Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie, obiecał mu pomóc w zdobyciu roli.

Maczeta chce zabijać w The Mandalorian - ilustracja #1
Maczeta nie SMS-uje i nie tweetuje... używa za to konsoli Nintendo Switch.

Scenarzysta Gary Whitta (Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie, 1000 lat po Ziemi) od niedawna prowadzi w internecie show Animal Talking. Ponieważ nie może spotykać się z gośćmi osobiście (z racji panującej pandemii), kontaktuje się z nimi online poprzez Animal Crossing: New Horizons, przyjmując ich w wirtualnym domu stylizowanym na studio telewizyjne. Gośćmi ostatniego odcinka Animal Talking byli Danny Trejo (który, nawiasem mówiąc, obchodzi dzisiaj swoje 76. urodziny), Elijah Wood i Greg Grunberg.

Gdy w trakcie programu poruszono temat Gwiezdnych wojen, znany z roli Maczety Corteza aktor zdradził, że chciałby zagrać w serialu The Mandalorian. Gary Whitta obiecał, że skontaktuje się z Dave'em Filonim z Lucasfilm i postara się załatwić Danny'emu Trejo angaż do przyszłych sezonów Mandalorianina, dodając żartem, że aktor mógłby zagrać „Meksalorianina” (ze względu na swoje meksykańskie pochodzenie).

Co ciekawe, trzecia część filmu Maczeta (Machete Kills Again... In Space), w której Trejo miał grać główną rolę, miała rozgrywać się właśnie w kosmosie. W parodii trailera zamieszczonej w filmie Maczeta zabija pojawia się nawet motyw walki na miecze świetlne. O nowym dziele Roberta Rodrigueza słuch zaginął. Może za to z Mandalorianinem się uda?

Star Wars: The Mandalorian zadebiutował 12 listopada 2019 roku. Drugi sezon serialu ma pojawić się w październiku, zaś trzeci – według ostatnich doniesień – znajduje się obecnie w fazie preprodukcji.