Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2022, 15:32

Lubisz Gothica: Kroniki Myrtany? Spotkaj się z twórcami na Pyrkonie

Zespół odpowiedzialny za moda Kroniki Myrtany do Gothica II pojawi się na czerwcowym festiwalu Pyrkon w Poznaniu. Twórcy będą do dyspozycji fanów podczas trzech paneli dyskusyjnych i podzielą się ciekawostkami.

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich miłośników modyfikacji Gothic II: Kroniki Myrtany - Archolos, jej twórców będzie można spotkać podczas tegorocznej edycji Festiwalu Fantastyki Pyrkon. W Poznaniu pojawi się niemal 20 osób związanych z produkcją tego darmowego projektu.

Wśród nich znajdą się Jakub Tomczak (reżyser), Mateusz Pawłowski (reżyser dubbingu), Szymon Żak (dyrektor techniczny), Kamil Jędrzejewski (kompozytor) oraz Michał Klawiter (aktor wcielający się w postać Marvina) – goście wezmą udział w godzinnym panelu Q&A, podczas którego odpowiadać będą na pytania fanów. Dwaj ostatni z wymienionych ojców sukcesu Kronik Myrtany będą uczestniczyć także w dyskusjach związanych z muzyką oraz dubbingiem w grach.

Lubisz Gothica: Kroniki Myrtany? Spotkaj się z twórcami na Pyrkonie - ilustracja #1
Źródło: https://www.facebook.com/kronikimyrtany/posts/669422987652761.

Pyrkon odbędzie się w dniach 17-19 czerwca, pełny program festiwalu powinien zostać udostępniony w najbliższy poniedziałek. Mateusz Pawłowski zdradził jednak jego wstępny zarys:

  • panel Q&A – sobota, 18 czerwca, o godz. 12:00;
  • panel poświęcony dubbingowi w grach – niedziela, 19 czerwca, o godz. 12:00;
  • panel poświęcony muzyce w grach – niedziela, 19 czerwca, o godz. 12:30.

Przypomnijmy, że Gothic II: Kroniki Myrtany - Archolos to modyfikacja do gry Gothic 2: Noc Kruka. Rodzimy tytuł zadebiutował na pecetach 10 grudnia 2021 roku i błyskawicznie podbił serca polskich (i nie tylko) fanów kultowego dzieła studia Piranha Bytes. Produkcja oferuje nie tylko bogatą fabułę, zaplanowaną na przeszło 60 godzin zabawy, ale także profesjonalny dubbing, w którym udział wzięli Olga Borys, Cezary Żak, Artur Barciś czy Mirosław Zbrojewicz.

  1. Oficjalna strona modyfikacji Kroniki Myrtany