Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2021, 11:47

Kroniki Myrtany pobrane już ponad 100 tys. razy; twórcy dziękują niesamowitym fanom

Twórcy Kronik Myrtany podziękowali fanom za wsparcie. Przy okazji poprosiliśmy autorów o to, by podzielili się z nami swoimi dalszymi planami.

W SKRÓCIE:
  • Autorzy Kronik Myrtany podziękowali fanom za wsparcie.
  • Modyfikację do Gothica 2 pobrano już ponad 100 tysięcy razy.
  • Twórcy skupią się teraz na poprawkach błędów.

Kilka dni temu na Steamie zadebiutowały Kroniki Myrtany, czyli wyczekiwana modyfikacja do Gothica 2. Szybko okazało się, że przypadła graczom do gustu, co przełożyło się na liczne pozytywne recenzje. Nieźle prezentują się również statystyki aktywności. W szczytowym momencie moda uruchomiło ponad 9 tysięcy osób jednocześnie, co jest naprawdę imponującym wynikiem, biorąc pod uwagę, że mówimy o fanowskim projekcie.

Z tej okazji poprosiliśmy autorów o odniesienie się do debiutu modyfikacji. Za głosy wsparcia oraz pozytywne opinie na Steamie w imieniu całego zespołu twórców podziękował Mateusz Pawłowski.

Jesteśmy zaszczyceni faktem, że przygody Marvina na Archolos przypadły tak wielu osobom do gustu. Nikt z nas przed premierą modyfikacji nie wyobrażał sobie nawet tak ogromnego zainteresowania. Zdajemy sobie sprawę, że gra nie jest pozbawiona wad i musimy włożyć jeszcze sporo pracy, by osiągnąć idealny stan modyfikacji. Z tego miejsca bardzo chciałbym podziękować całej społeczności graczy, która nie tylko z wyrozumiałością podchodzi do znalezionych błędów, ale również wyręcza nas w wielu aspektach codziennej pracy – w szczególności grupa zebrana na naszym discordzie. Bez was nie poradzilibyśmy sobie z taką ilością pytań i zgłoszeń. Jesteście niesamowici!

Ponadto zdradził on, że Kroniki Myrtany cieszą się popularnością nie tylko w Polsce. Pobrania z zagranicy stanowią około 25-30% ogółu, a najwięcej pochodzi z Rosji oraz Niemiec. W sumie modyfikację pobrano za pośrednictwem Steama ponad 100 tysięcy razy.

Poprosiliśmy autorów także o to, by podzielili się z nami swoimi dalszymi planami. Mateusz Pawłowski wyznał, że zespół skupi się teraz na poprawkach błędów trapiących modyfikację. Po zakończeniu tych prac twórcy zamierzają w końcu odpocząć. Mateusz Pawłowski przyznał przy tym, że wątpi, by mieli oni w przyszłości zaangażować się w kolejny taki projekt.

Co dalej? Tego nie wiemy, ale raczej zespół nie zdecyduje się na kolejny projekt związany z Gothiciem – a już na pewno nie na taką skalę. Czas pokażę, czy przyjdzie nam jeszcze ze sobą pracować. Po tych czterech latach została nam solidna paczka przyjaciół, która raczej nie zamierza się ze sobą rozstawać.

Pozostaje więc cieszyć się, że po latach prac możemy w końcu zagrać w Kroniki Myrtany i powrócić do uniwersum znanego z Gothica. Jeśli chcielibyście dodatkowo okazać swoje uznanie twórcom modyfikacji, możecie oddać na nią swój głos w plebiscycie organizowanym przez portal Mod DB.