Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 grudnia 2021, 12:37

autor: Ignacy Kruk

Henry Cavill z pasją o pomysłach na film ze świata Warhammera 40k

Henry Cavill, jako fan Warhammera 40k, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat potencjalnej produkcji z tego uniwersum. Aktor nie ukrywa zainteresowania takim projektem, podkreślając, że Warhammer zasługuje na adaptację na poziomie Władcy Pierścieni.

Henry Cavill znany jest ze swej pasji do świata Wiedźmina, co udowadniał w przeszłości wiele razy. Aktor nie raz okazywał też zainteresowanie uniwersum Warhammera 40k, opowiadając o składaniu i malowaniu figurek i miniatur od Games Workshop.

W ostatnich wywiadach dla The Graham Norton Show i serwisu Empire Henry Cavill – oprócz promowania 2. sezonu Wiedźminapodzielił się swoimi przemyśleniami na temat możliwej adaptacji bogatego świata Warhammera w formie filmu bądź serialu.

Podkreślając, iż to uniwersum zasługuje na produkcję na poziomie trylogii Władcy Pierścieni, aktor nie omieszkał wspomnieć, że gdyby nadarzyła się okazja, bardzo chętnie zaangażowałby się w taki projekt. Zapytany, dlaczego Warhammer 40k nie otrzymał jeszcze wysokobudżetowej produkcji, odpowiedział następująco:

Ponieważ Games Workshop traktuje [Warhammera 40k – dop. red.] w protekcjonalny sposób, co jest przemyślną decyzją – po prostu nie było wiele seriali z tego uniwersum, a wszystkie dotychczasowe filmy nie były szczególnie udane. Taka produkcja musiałaby być zrobiona doskonale, na poziomie Władcy Pierścieni. Jeżeli tak by się nie stało, byłbym niesamowicie rozczarowany. […] Ten świat jest tak bogaty, rozbudowany i ekscytujący, to dla mnie wymarzony projekt. Jeśli pojawi się okazja, by pokazać to wszystko w formie aktorskiej, byłbym naprawdę zachwycony.

Sądząc po ogromnej popularności Henry’ego Cavilla w ostatnich latach, istnieje spora szansa, że jeśli przyjdzie co do czego, Games Workshop chętnie obsadzi serialowego Geralta w swojej produkcji. Jednak to, czy faktycznie zobaczymy Warhammera 40k na wielkim ekranie, pozostaje w sferze domysłów.