Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2022, 14:01

Fanowski patch do remastera Mass Effect 2 wprowadza ponad 200 poprawek

Grupa Team Pyjak przygotowała nieoficjalną łatkę do Mass Effect 2: Legendary Edition, która kompleksowo poprawia ponad 200 błędów i działa z różnymi wersjami językowymi.

W SKRÓCIE:
  1. Team Pyjak dostarczył nieoficjalną łatkę do gry Mass Effect 2: Edycja Legendarna, która poprawia ponad 200 błędów.
  2. Patch pozostaje w wersji beta, ale przez twórców jest traktowany jako kompleksowy, w pełni sprawny i kompatybilny ze wszystkimi oficjalnymi wersjami językowymi.
  3. Instalacja poprawek odbywa się wyłącznie za pośrednictwem narzędzia ME3Tweaks' Mod Manager.

Przeszło 200 poprawek – tyle zmian wprowadza do gry Mass Effect 2: Edycja Legendarna patch przygotowany nie przez oryginalnych twórców, lecz moderów skupionych wokół grupy Team Pyjak. Poprawki objęły m.in. animacje postaci, lokacje, misje powiązane z członkami drużyny oraz wszystkie DLC.

  • Przy tak dużej liczbie zmian trudno jest wymienić wszystkie z nich, dlatego zainteresowanych pełnym wykazem odsyłamy do strony z opisem łatki. Poniżej możecie przeczytać o kilku z nich.
  • Dzięki poprawkom przedstawicielki rasy asari spotykane na terenie Cytadeli odzyskały prawidłowy kolor dłoni. W remasterze miały one model typowy dla ludzi.
  • W oryginalnej wersji Mass Effect 2: LE podczas rozmów przez komunikator bohaterowie często wykonywali gest wskazujący na odbiór wiadomości z uwzględnieniem hełmu. Jeśli byli go pozbawieni, ich dłoń zamierała nienaturalnie w powietrzu. Po instalacji łatki w tej samej sytuacji postacie zamiast tego dotykają palcami ucha.
  • Patch sprawia, że Conrad Verner w Mass Effect 2 zachowuje się zgodnie z tym, w jaki sposób gracz potraktował go w pierwszej odsłonie cyklu.

Unofficial LE2 Patch – instalacja i kompatybilność

Łatka nie pozwala na ręczne wprowadzenie zmian w plikach gry, zamiast tego do instalacji konieczne jest użycie menedżera modów ME3Tweaks. Instrukcję znajdziecie tutaj. Warto wspomnieć, że narzędzie powstało z myślą o kompilacji Mass Effect Trilogy oraz remasterach.

Dzieło Teamu Pyjak powinno być w pełni kompatybilne ze wszystkimi oficjalnymi wersjami językowymi (dubbing oraz tekst), w których dostępna jest gra, a zatem również w polskiej. Autorzy zachęcają jednak do zgłaszania napotkanych błędów, ponieważ większość poprawek dotyczyła angielskiej edycji Mass Effect 2: LE.

W przypadku zastąpienia łatki nowymi modami część poprawek może się nie pojawić. Zdaniem twórców nie powinny jednak występować błędy wpływające na rozgrywkę.

Fanowski patch do remastera Mass Effect 2 wprowadza ponad 200 poprawek - ilustracja #1
Źródło: www.nexusmods.com.
Fanowski patch do remastera Mass Effect 2 wprowadza ponad 200 poprawek - ilustracja #2
Źródło: www.nexusmods.com.

Team Pyjak – dalsze plany moderów

Dzieło zespołu znajduje się jeszcze w fazie beta, niemniej autorzy podkreślają, że już teraz jest to kompleksowy twór, rozwiązujący największe problemy gry. Obecnie moderzy planują skupić się na usuwaniu mniejszych błędów, twierdzą jednak, że minie sporo czasu, nim pojawi się finalna wersja łatki.

  1. Mass Effect: Edycja Legendarna – oficjalna strona