Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2023, 17:13

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

LotR Gollum dostał zwężone okienko terminu premiery

Dowiedzieliśmy się, mniej więcej w jakim okresie zadebiutuje kilkukrotnie przekładana gra The Lord of the Rings: Gollum. Najbardziej optymistyczny scenariusz przewiduje premierę już za dwa miesiące (z haczykiem).

Źródło fot. store.steampowered.com
i

O grze The Lord of the Rings: Gollum było w ciągu ostatnich kilku miesięcy naprawdę cicho. Jednakże opublikowany wczoraj raport finansowy wydawcy tytułu niesie nadzieję dla fanów uniwersum Władcy Pierścieni. Poznaliśmy dzięki niemu lekko zawężony okres, w którym nastąpi premiera produkcji.

LotR: Gollum ukaże się w pierwszej połowie roku podatkowego 2023-2024, czyli między kwietniem a wrześniem tego roku. Najwcześniej tytuł może więc trafić do graczy już za dwa miesiące z małym okładem, chociaż bardziej prawdopodobny jest okres letni.

Oby tym razem podany termin się sprawdził, bo Daedalic Entertainment ma tendencję do przekładania produkcji. Pierwotnie The Lord of the Rings: Gollum miał zadebiutować w 2021 roku, ale odłożono go. Kolejną konkretną datą był 1 września 2022 roku, jednakże premiera ponownie została opóźniona o „kilka miesięcy”, co twórcy tłumaczyli chęcią dopracowania produkcji tak, aby spełniła oczekiwania fanów. Okres między kwietniem a wrześniem jest pierwszym choć trochę dokładniejszym terminem debiutu, jaki został podany od tamtego oświadczenia deweloperów.

W The Lord of the Rings: Gollum przyjdzie nam śledzić losy Smeagola/Golluma po jego spotkaniu z Bilbem Bagginsem w Hobbicie. Produkcja będzie nastawioną na eksplorację skradanką z widokiem z trzeciej osoby. Ukaże się na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch oraz PC-tach.

  1. The Lord of the Rings: Gollum na Steamie
  2. Daedalic Entertainment – oficjalna strona