Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2022, 16:44

The Lord of the Rings: Gollum z datą premiery

The Lord of the Rings: Gollum trafi na pecety i większość konsol za parę miesięcy, aczkolwiek na Switchu gra zostanie wydana nieco później.

Po wielu miesiącach milczenia studio Daedalic Entertainment niedawno przypomniało o swojej nowej grze, która zabierze nas do świata znanego z książkowego Władcy Pierścieni. Nie minął nawet tydzień, a już mamy kolejną ważną informację: datę premiery.

The Lord of the Rings: Gollum ukaże się 1 września na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S i PlayStation 5. Tytuł zmierza też na Nintendo Switcha, ale na tej platformie pojawi się w późniejszym terminie.

Na razie deweloper nie podzielił się nowymi materiałami prezentującymi rozgrywkę, ale na te raczej nie przyjdzie nam długo czekać. W jednym z ostatnich ogłoszeń na Steamie zapewniano, że dłuższe fragmenty z gry zobaczymy „wkrótce”. Trzymamy za słowo.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z Gry-Online.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej