Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2022, 08:30

Nowe FAQ przypomina o nadchodzącym Lord of the Rings: Gollum

Na Steamie pojawiło się FAQ, które odpowiada na pytania fanów odnośnie gry The Lord of the Rings: Gollum.

Firma Daedalic Entertainment udostępniła pierwsze FAQ poświęcone grze The Lord of the Rings: Gollum, w którym twórcy odpowiedzieli na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące tej produkcji.

  1. Fabuła gry toczy się równolegle do początkowych fragmentów Władcy Pierścieni, od pobytu Golluma w Mordorze, przez pojmanie go przez Saurona, aż po spotkanie z Gandalfem.
  2. Twórcy wybrali Golluma jako głównego bohatera, gdyż nie tylko jest on jedną z najciekawszych postaci z twórczości Tolkiena (ich zdaniem), ale również pozwala ukazać Śródziemie z innej strony niż ta, do której przyzwyczajeni są fani marki.
  3. Głosu Gollumowi udzieli aktor Wayne Forester, znany m.in. z roli Zygfryda z Denesle w pierwszej części cyklu Wiedźmin.
  4. Premiera Golluma planowana jest na bieżącego tego roku. Wiemy to już od dawna, ale powtórzenie owej informacji zmniejsza ryzyko, że projekt zaliczy kolejne opóźnienie. Na razie autorzy nie są gotowi podać bardziej konkretnego terminu.
  5. W planach nie ma edycji kolekcjonerskiej gry. Dostępna za to będzie cyfrowa edycja Deluxe.

Twórcy obiecali także, że wkrótce mamy poznać nowe konkrety odnośnie rozgrywki, jak i obejrzeć świeże gameplaye.

Przypomnijmy, że gra zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox Series X/S i PlayStation 5.

  1. Oficjalna strona studia Daedalic Entertainment