Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 maja 2022, 10:13

autor: Patryk Michaś

Daredevil - wiemy, jaki kierunek wybrało Disney+ dla przygód diabła z Hell’s Kitchen

Dopiero co dowiedzieliśmy się o powstawaniu nowego serialu Daredevil, a już pojawiają się informacje mówiące o tym, jaki kierunek wybrało Disney Plus dla ekranizacji przygód diabła z Hell’s Kitchen.

Źródło grafiki powyżej: kanał Netflix na YouTube

Serial Daredevil opowiada o przygodach Matta Murdocka, który jako mały chłopiec stracił wzrok. Bohater został jednak obdarzony niezwykle wyczulonymi zmysłami, dzięki którym walczy w nocy z niesprawiedliwościami codziennego życia.

Do tej pory zekranizowane zostały trzy sezony za pośrednictwem Netflixa, po czym serial został anulowany. Fani mściciela z Hell’s Kitchen mogą jednak odetchnąć z ulgą, ponieważ jak niedawno informowaliśmy, powstaje nowy serial Daredevil. Pytanie brzmi, w jaki sposób przedstawi to Disney?

Daredevil jako kontynuacja serialu Netflixa

Dokładnie tak! W sieci pojawiło się sporo informacji mówiących o tym, że nowy serial Daredevil będzie kontynuacją przygód, które pojawiły się na Netfliksie. Wiemy, że wielu z Was czekało na tego typu wieści i o ile bardzo one cieszą, to do momentu oficjalnego potwierdzania przez Disney bądź Marvel Studios, są to tylko przypuszczenia.

Wydaje się to jednak dość prawdopodobne, kierując się wypowiedzią, którą otrzymali reporterzy z The Hollywood Reporter:

Daredevil będzie pierwszym serialem Marvela, który pomimo debiutu na Netfliksie, otrzyma nową, a zarazem kontynuującą serię na Disney Plus.

Takie stanowisko daje dużo do myślenia. Czy Disney postąpi podobnie z takimi produkcjami, jak Punisher, czy Jessica Jones? Tego pewnie dowiemy się w przyszłości, biorąc pod uwagę przejęcie przez wytwórnię seriali Marvela.

Charlie Cox

Warto wspomnieć o tym, że odtwórcą głównej roli serialu Daredevil pozostanie Charlie Cox. Prawdopodobnie zobaczymy go przed premierą własnej serii w She-Hulk: Attorney at Law oraz Echo, czyli spin-offie serialu Hawkeye.

Fani liczą również na pojawienie się Deborah Ann Woll jako Karen Page oraz Eldena Hensona jako Foggy Nelson, aczkolwiek na oficjalne informacje o obsadzie musimy jeszcze trochę poczekać.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.