filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 lutego 2022, 14:33

autor: Ania Orzech

Daredevil i inne seriale Marvela od Netflixa trafią na Disney+

W związku z niespodziewanym ogłoszeniem, iż seriale Marvela wkrótce znikną z platformy Netflix, wielu zastanawiało się, gdzie trafią owe produkcje. Okazuje się, że przygarnie je jeszcze niedostępny w Polsce serwis Disney+.

Niedługo, bo już 28 lutego, z Netflixa znikną seriale, które powstały w wyniku współpracy platformy z Marvelem (Netflixverse). Będą to: Daredevil, Jessica Jones, The Punisher, Iron Fist, Luke Cage i The Defenders.

Wielu zastanawiało się, gdzie w takim razie trafią wyżej wymienione tytuły. Okazuje się, że dziś można zakończyć wszelkie spekulacje na ten temat. Właśnie dowiedzieliśmy się, że nowym domem dla tych sześciu produkcji zostanie Disney+, który przygarnie seriale 16 marca 2022 roku.

Na ten moment nie wiadomo, gdzie trafią seriale w Stanach Zjednoczonych, gdyż owa premiera dotyczy jedynie rynków poza USA.

Warto wspomnieć, że wszystkie wyżej wspomniane serie umieszczone zostaną w usłudze Star, gdzie trafiają produkcje przeznaczone wyłącznie dla dorosłych odbiorców.

Dlaczego Netflix stracił seriale Marvela?

Pomimo, że Daredevil, Jessica Jones, The Punisher, Iron Fist, Luke Cage i The Defenders określane były jako oryginalne seriale Netflixa, to według umowy zawartej z Marvel i ABC Studios platforma miała dostęp do tych produkcji tylko na określony czas. Ustalony w umowie okres dobiegł końca, licencja wygasła i z tego powodu Netflix stracił prawa do tych sześciu serii.

Disney+ ma zadebiutować w Polsce latem 2022 roku.