Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2018, 20:02

autor: Vergil

Lootboksy znikają z Forzy Motorsport 7. Forza Horizon 4 bez mikropłatności

Zespół Turn 10 Studios rozpoczął żmudny proces zacierania śladów po lootboksach w grze Forza Motorsport 7, który potrwa aż do zimy. Poza tym deweloperzy ostatecznie żegnają się z tokenami (walutą premium), których nie uświadczymy również w nadchodzącej Forzie Horizon 4 od ekipy Playground Games.

Skrzynie z losowymi dodatkami, choć darmowe (płaciliśmy za nie wyłącznie wirtualnymi kredytami), były najbardziej kontrowersyjnym elementem Forzy Motorsport 7. Dlaczego piszemy o nich w czasie przeszłym? Otóż po dziewięciu miesiącach od premiery swego najnowszego dzieła ekipa Turn 10 Studios posypuje głowę popiołem i zapowiada ich całkowitą eliminację. Deweloperzy poczynili już pierwsze kroki w tym kierunku.

Pomimo że lootboksy nadal są obecne w omawianym tytule, znajdziemy w nich wyłącznie elementy kosmetyczne, jak choćby kombinezony czy odznaki; usunięto z nich samochody, a sto „ekskluzywnych” aut, których zdobycie do tej pory było sztucznie utrudnione, gracze mogą już zwyczajnie kupić. Z uwagi na fakt, że proces usuwania skrzynek jest skomplikowany, ostatecznie znikną one z gry dopiero zimą.

A co z tokenami kupowanymi za prawdziwe pieniądze, które można było znaleźć nie tylko we wcześniejszych częściach serii Forza Motorsport, lecz również choćby w Forzy Horizon 3? Zarówno ekipa Turn 10 Studios, jak i zespół Playground Games ostatecznie się z nimi żegnają – możemy mieć pewność, że nigdy nie trafią one do Forzy Motorsport 7 oraz do Forzy Horizon 4.

Ostatni ślad po lootboksach powinien zniknąć z gry Forza Motorsport 7 tej zimy. - Lootboksy znikają z Forzy Motorsport 7. Forza Horizon 4 bez mikropłatności - wiadomość - 2018-07-27
Ostatni ślad po lootboksach powinien zniknąć z gry Forza Motorsport 7 tej zimy.

Na tym nie koniec, gdyż w oficjalnym komunikacie wystosowanym przez Alana Hartmana z Turn 10 Studios można przeczytać, że po piętnastu dużych aktualizacjach twórcy wciąż nie mają dosyć i pracują nad nowymi atrakcjami dla fanów swojego najnowszego dzieła. W planach deweloperów znajdują się „eksperymentalne wyścigi typu drag”, próby czasowe oraz między innymi usprawnienie kontroli samochodów w poślizgu (w pakiecie z punktami przyznawanymi za driftowanie); wszystko ma powstawać w oparciu o informacje pozyskane od społeczności. Jak zatem widać, autorzy mają ręce pełne roboty; nie dziwi więc fakt, że na razie nie myślą o ósmej odsłonie cyklu.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Forza Motorsport
  2. Recenzja gry Forza Motorsport 7 – świetny kotlet, tylko odgrzewany