Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 20 stycznia 2016, 10:30

autor: Adrian Werner

Loot & Legends - wyśmienita turówka fantasy wreszcie trafiła na Androida

Do dystrybucji w usłudze Google Play trafiło wreszcie Loot & Legends, czyli wyśmienita turówka fantasy, będąca mobilną adaptacją znanej z pecetów gry Card Hunter.

Użytkownicy iOS już od wielu miesięcy cieszą się turową strategią fantasy Loot & Legends, czyli mobilną konwersją pecetowego przeboju Card Hunter. Teraz do zabawy wreszcie mogą dołączyć także posiadacze urządzeń z Androidem, gdyż gra właśnie zadebiutowała w usłudze Google Play. Na razie można ją ściągnąć na tablety, ale z czasem dojdą do nich także smartfony.

Na wszystkich platformach gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami, ale trzeba dodać, że produkcja ta jest przykładem jednej z najlepszych jego implementacji. Wszystko da się w sensownym tempie odblokować poprzez rozgrywkę, a do tego nic zakupionego w ramach mikropłatności nie odgrywa roli w sieciowych potyczkach PvP.

W Loot & Legends gracze dowodzą drużyną poszukiwaczy przygód eksplorującą pełne potworów lochy. Zrealizowane to zostało w formie turowej strategii, ale mocno odbiega ona od typowych przedstawicieli tego gatunku. Zamiast tego autorzy pełnymi garściami czerpali z planszówek i karcianek, a efekt końcowy jest nie tylko nietypowy, ale również bardzo miodny.

Podczas zabawy gracz kontroluje ruchy drużyny za pomocą tali, więc każda akcja, poczynając od ruchu, poprzez ataki i bloki aż po aktywacje umiejętności specjalnych wymaga zagrania odpowiadającej jej karty. Tworzy to prosty, ale oferujący spore możliwości system rozgrywki, a dodatkową atrakcją są elementy RPG, w ramach których bohaterowie stopniowo zyskują punkty doświadczenia, co nie tylko zwiększa ich statystyki, ale zapewnia także więcej slotów na karty.

Wszystko to wykonane zostało w stylistyce, która ma przywoływać klimat stołowych sesji gier fabularnych. Grafikę opracowano tak, aby rozgrywka wyglądała jak toczona za pomocą papierowych map i tekturowych figurek, a wszystkie przygody prezentowane są w formie modułów fabularnych zakupionych przez mistrza gry.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Loot & Legends

Loot & Legends