Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2021, 12:19

autor: Qskan

Riot szykuje się na Arcane; nadchodzą spore zmiany w LoL-u i serialowe eventy

Deweloperzy z Riot Games szykują dużo niespodzianek i ciekawych eventów związanych z premierą serialu Arcane. Oprócz tego zapowiadają także spore zmiany w rozgrywce, które zostaną wprowadzone do League of Legends w ciągu najbliższych tygodni.

W SKRÓCIE:
  1. Riot Games z okazji premiery serialu Arcane zapowiedziało masę aktywności i wydarzeń dla graczy League of Legends.
  2. Do gry zostaną dodane nowe misje, za wykonywanie których odblokujemy elementy kosmetyczne i pamiątki związane z serialem.
  3. Wraz z serialowymi eventami zapowiedziano istotne zmiany w rozgrywce, obejmujące m.in. nowe przedmioty czy mechanikę „nagród za osiągnięcia”.
  4. Tylko w październiku w produkcje z uniwersum Rutenerry grało ponad 180 milionów graczy.

Premiera Arcane, serialu osadzonego w uniwersum League of Legends, zbliża się wielkimi krokami. Przy tej okazji MOBA Riot Games zaoferuje masę aktywności – zarówno w ramach samej gry, jak i w postaci eventów towarzyszących.

Z okazji premiery Arcane w LoL-u pojawi się sporo elementów kosmetycznych, w tym skórki dla postaci (m.in. Jinx oraz Vi, które pojawią się w serialu). Skiny zostaną udostępnione 8 listopada i przez krótki czas będzie można odblokować je za darmo, wypełniając specjalne zadania. Misji ma być sporo i mają one być powiązane z serialem. Zresztą tak, jak i cała mapa – wraz z debiutem Arcane w samej grze pojawią się wizualne i muzyczne akcenty nawiązujące do produkcji Riotu.

Deweloperzy planują w listopadzie szereg wydarzeń związanych z serialem. RiotX Arcane, bo pod taką nazwą zostaną one zrzeszone, podzielone jest na kilka części tematycznych, trwających od 7 do 13 listopada oraz od 14 do 20 listopada.

Przedsezon 2022

Nadciągającej premierze Arcane towarzyszą również istotne zmiany w rozgrywce, które pojawią się w LoL-u z okazji zakończenia tegorocznego sezonu. Wraz z przedsezonową aktualizacją do gry wprowadzonych zostanie sporo zmian, w tym dwa nowe Smoki do zgładzenia, świeżutkie przedmioty w item shopie,czy nowe runy.

Jednak najciekawszą nowinką wydają się być tzw. „nagrody za osiągnięcia”, które mają nadać meczom bardziej przewrotny charakter:

Ta funkcja zapewnia przegrywającej drużynie więcej umożliwiających powrót opcji strategicznych, pozwalając odwrócić losy starcia poprzez zdobywanie celów oznaczonych nagrodami.

Haczyk? Po aktywacji cele zostają podświetlone na minimapie dla obu drużyn. Istnieje więc prawdopodobieństwo, że drużyna na fali zachowa prowadzenie, tym samym udaremniając próbę zainkasowania nagrody przez powracających rywali.

Jeżeli drużynie, która została w tyle, uda się zrealizować cel, otrzyma dodatkowe złoto.

Należy wspomnieć również o tym, że ambitne projekty deweloperów Riotu nie byłyby możliwe, gdyby nie niesłabnąca od lat, kosmiczna popularność ich produkcji. Na Twitterze Riot Games pochwaliło się, że we wszystkie gry z uniwersum Rutenerry (LoL, Wild Rift, Legends of Rutenerra, Teamfight Tactics) w samym październiku grało 180 milionów osób.

Riot szykuje się na Arcane; nadchodzą spore zmiany w LoL-u i serialowe eventy - ilustracja #1
https://twitter.com/riotgames/status/1455172784938651649

Na koniec przypomnijmy – twitchowa premiera serialu Arcane odbędzie się 7 listopada o godz. 1:30. Pilotażowy odcinek będzie transmitowany przez streamerów z całego świata.