Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 kwietnia 2015, 17:09

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

LEGO Jurassic World na pierwszym gameplayu

Opublikowano nagranie ukazujące rozgrywkę z gry LEGO Jurassic World. Po raz pierwszy w historii serii fani wirtualnych klocków LEGO będą mogli sterować dinozaurami, a także zaobserwować dynamicznie zmieniającą się pogodę.

Co nowego na temat LEGO Jurassic World?
  1. 20 poziomów, po 5 na każdy film z serii Jurassic Park
  2. Bohaterowie wypowiedzą oryginalne dialogi z filmów
  3. Ponad 100 grywalnych postaci oraz 20 modyfikowalnych dinozaurów
  4. Dynamiczny system pogodowy
  5. Tryb kooperacji powróci w niezmienionej formie
  6. Premiera 12 czerwca 2015 roku

W sieci pojawił się pierwszy fragment rozgrywki z LEGO Jurassic World, nowej odsłony popularnego cyklu gier zręcznościowych odtwarzających kultowe filmy w stylistyce nawiązującej do duńskich klocków. Oprócz samego gameplaya, nagranie opublikowane przez niemiecki serwis branżowy Gameswelt, zawiera wywiad z przedstawicielem studia Traveller’s Tales, z którego można się dowiedzieć kilku ciekawostek na temat nowości wprowadzonych w nadchodzącej części cyklu. Jak wiemy, gra nawiąże do wydarzeń z czterech części filmowej serii Jurassic Park, w tym Jurassic World, który ma trafić do kin w czerwcu bieżącego roku. Każdy z nich przedstawiony zostanie na przestrzeni pięciu poziomów, dając ich w sumie 20. Co ciekawe, w grze wielokrotnie usłyszymy oryginalne kwestie i dialogi wyciągnięte żywcem z filmów.

Grywalne dinozaury i dynamiczna pogoda to dwie nowości w LEGO Jurassic World - LEGO Jurassic World na pierwszym gameplayu – grywalne dinozaury i dynamiczna pogoda w akcji  - wiadomość - 2015-04-27
Grywalne dinozaury i dynamiczna pogoda to dwie nowości w LEGO Jurassic World

Tradycyjnie pojawi się cała plejada grywalnych postaci – łącznie ma ich być ponad 100 (w tym Mr. DNA – animowana postać, która w filmie tłumaczyła odwiedzającym Park Jurajski, w jaki sposób naukowcom udało się przywrócić do życia prehistoryczne gatunki), plus 20 dinozaurów. Te ostatnie będzie się dało modyfikować, składając z klocków odnalezionych w świecie gry. Miłośnicy wielkich gadów mogą już wyczekiwać efektownych starć pomiędzy nimi. Jak zawsze, podczas pierwszego przechodzenia trybu fabularnego wcielimy się w znanych z filmów bohaterów, wyposażonych w charakterystyczne gadżety. Np. Dr. Grant będzie się posługiwał wielkim pazurem, a Malcolm rozświetli ciemności za pomocą flary. Ciekawą nowością ma być dynamiczny system pogodowy, odzwierciedlający klimat tropikalnej wyspy – np. słoneczny dzień dość szybko przerodzi się w deszczową nawałnicę. Rzecz jasna, nie zabraknie lubianego przez graczy wieloosobowego trybu współpracy, który pojawi się w LEGO Jurassic World w niezmienionej formie.

LEGO Jurassic World ukaże się 12 czerwca (w dniu światowej premiery filmu Jurassic World) na PC, PlayStation 4, Xboksie One, PlayStation 3, Xboksie 360, Wii U, PlayStation Vita i Nintendo 3DS.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Traveller’s Tales