Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 2 października 2014, 06:31

autor: Adrian Werner

LEGO Creator Islands – strategia o zabudowie wysepek trafiła na App Store i Google Play

W usługach App Store i Google Play zadebiutowała gra LEGO Creator Islands, czyli strategia, w której za pomocą popularnych klocków tworzymy miasteczka na archipelagu wysepek.

Najpopularniejsze klocki świata kontynuują podbój rynku mobilnego. Na systemach iOS i Android właśnie zadebiutowała gra LEGO Creator Islands, czyli strategia, w której naszym zadaniem jest zabudowa archipelagu wysepek.

Rozpoczynając zabawę otrzymujemy jedną dużą wyspę, która staje się naszym centrum dowodzenia. Wraz z postępami w zabawie otrzymamy potem nowe tereny, ale pierwszy skrawek lądu jest najważniejszy i zawsze należy pilnować jego odpowiedniego zagospodarowania.

Podczas rozgrywki gracze wykorzystują klocki do konstruowania budynków, różnorodnych maszyn, a nawet zwierząt. Wysepki zamieszkują figurki mające swoje konkretne potrzeby, które przeobrażają się tutaj w misje. Ich wypełnianie nagradzane jest specjalnymi żółtymi cegiełkami, pełniącymi rolę waluty pozwalającej na odblokowanie nowych struktur, postaci i zwierząt. Całość koncentruje się głównie na czerpaniu radości ze spokojnej zabudowy i naszym terenom rzadko grozi cokolwiek poważnego.

LEGO Creator Islands wykonano w atrakcyjnej trójwymiarowej grafice, pozwalającej na oglądanie wybudowanych przez nas miasteczek z dowolnej perspektywy. Całość zaprojektowano głównie z myślą o młodszych graczach i według autorów idealna grupa docelowa to dzieci w wieku 9-11 lat, ale również starsi użytkownicy mogą się dobrze bawić.

Produkcja jest w pełni darmowa i nie oferuje żadnych mikropłatności. Warto wspomnieć, że LEGO Creator Islands jest konwersją popularnej przeglądarkowej strategii pod tym samym tytułem. Obie wersje został ze sobą zintegrowane, więc możemy korzystać z jednego konta i dokonywać transferów własnych archipelagów między edycjami gry.