Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2014, 08:54

autor: Adrian Werner

Dołącz do naszej grupy na Steamie i obserwuj nasz profil Kuratora

Z przyjemnością informujemy, że serwis GRYOnline.pl dołączył do Kuratorów usługi Steam. Zachęcamy do śledzenia naszego profilu, gdzie będziemy Wam rekomendowali godne uwagi produkcje, obejmujące zarówno nowości, jak i starsze produkcje.

GRYOnline.pl zostało Kustoszem na usłudze Steam - ilustracja #1

Pod koniec września firma Valve wprowadziła obszerny pakiet zmian w platformie Steam określany mianem Discovery Update, który kompletnie przebudowuje stronę główną usługi i implementuje szereg rozwiązań personalizujących. Jedną z największych nowości jest pojawienie się funkcji tzw. Kuratora (ang. Curators), w ramach której osoby lub grupy mogą rekomendować gry śledzącym je użytkownikom. Z przyjemnością informujemy, że do Kuratorów dołączył także nasz serwis. Ciekawych naszych rekomendacji zapraszamy do obserwowania profilu, który będziemy systematycznie rozbudowywali zarówno o warte uwagi nowości, jak i godne polecenia starsze pozycje. Przy każdej rekomendacji znajdziecie krótki cytat z naszej recenzji oraz linka prowadzącego do pełnej wersji artykułu.

  1. kliknij tutaj, aby dołączyć do naszej grupy i obserwować nasz profil

Uwaga, obserwowanie Kuratora jest niezależne od członkostwa w grupie!

Wystarczy zalogować się na Steamie i kliknąć na tych dwóch przyciskach. - GRYOnline.pl zostało Kustoszem na usłudze Steam - wiadomość - 2014-10-02
Wystarczy zalogować się na Steamie i kliknąć na tych dwóch przyciskach.
  1. Nazwa naszej grupy: GRYOnline.pl
  2. Skrót: golpl

Valve wprowadziło Steam Discovery Update, aby ułatwić graczom odnajdywanie interesujących ich produkcji. Było to konieczne, gdyż oferta sklepu rośnie w bardzo szybkim tempie. W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy tego roku w usłudze zadebiutowało 1300 tytułów, podczas gdy cały 2013 r. zamknął się w „jedynie” 304 premierach. Obecnie baza dostępnych gier szacowana jest na ponad 3700, więc nowe systemy zdecydowanie ułatwią życie użytkownikom.

Poza wprowadzeniem funkcji Kuratorów, Steam Discovery Update kompletnie przerobiło także wygląd strony głównej, dzięki czemu nie tylko stała się ona bardziej czytelna, ale również zwiększyła się ilość miejsca służącego do prezentowania gier. Ponadto Valve opracowało specjalne algorytmy generujące listy polecanych produkcji w oparciu o pozycje, w które graliśmy wcześniej i które najbardziej nam się podobały. Bazujący na tym rozwiązaniu system rekomendacji, zwany kolejką odkryć (Discovery Queue), wyświetla pozycje, które sprzedają się najlepiej i wpisują się we wcześniej ograne przez nas tytuły. Poszczególne propozycje można dodać do listy życzeń, monitorować lub zignorować, aby nie pokazywały się więcej w zestawieniu.

TWOIM ZDANIEM

Obserwujesz kuratorów w usłudze Steam?

Jeszcze nie ale może zacznę.
42,2%
Nie i nie planuje.
41,2%
Tak, świetna opcja.
16,6%
Zobacz inne ankiety