Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 czerwca 2020, 11:49

autor: Karol Laska

Legenda serii Obcy: „Ripley zasługuje na odpoczynek”

Legenda serii Alien, Sigourney Weaver, zapoznała się z zarysem scenariusza do porzuconego sequela pod tytułem Obcy 5. Aktorka miałaby według skryptu powrócić do roli Ellen Ripley.

Legenda serii Obcy: „Ripley zasługuje na odpoczynek” - ilustracja #1
Sigourney Weaver otrzymała propozycję powrotu do Obcego.

Seria Obcy w szybkim tempie podbiła cały świat. Po pierwszym filmie z 1979 roku śpuściznę Ridleya Scotta kontynuowali kolejno James Cameron, David Fincher i Jean-Pierre Jeunet. Każde z tych dzieł łączyły dwa punkty wspólne – postać Ksenomorfa i Ellen Ripley.

Bohaterka zapisała się w historii kina jako jedna z najbardziej charakterystycznych heroin. Kwestią czasu miał być jej powrót w piątęj części serii w reżyserii Neila Blomkampa (człowieka, który zna się na sztuce tworzenia sci-fi, co udowadniają takie jego twory jak Chappie, Dystrykt 9 czy Elizjum). Projekt został jednak porzucony.

Pomysł kontynuacji wrócił wraz z osobą Waltera Hilla – szarej eminencji serii Alien, współodpowiedzialnej za drugą i trzecią odsłonę cyklu. Producent miał wysłać Sigourney Weaver 50-stronicowy skrypt. Aktorka spuentowała cały projekt tymi słowami:

Nie wiem. Ridley poszedł w innym kierunku. Może Ripley zrobiła już to, co miała zrobić, i zasługuje na trochę odpoczynku.

Słowa te są bezpośrednim odniesieniem do dalszych poczynań Ridleya Scotta związanych z prequelami w postaci Prometeusza i Obcego: Przymierza. Główną rolę w historii przejął Michael Fassbender, a poruszana tematyka sztucznej inteligencji znacznie różni się od czystego motywu przetrwania, dominującego w oryginalnym filmie. Z drugiej strony Weaver bardzo dobrze wspomina stare czasy:

Byłam częścią większej grupy i uwielbiałam to! Nie ubierano mnie w laleczkowe stroje i nie dbano o moją czystość. Chodziłam w kombinezonach, wyglądając w nich jak ubabrana po uszy małpa siedząca w okopach z ekipą.

Nieznane są w stu procentach dalsze losy serii. Ridley Scott ma do niej powrócić po zakończeniu zdjęć na planie The Last Duel, by skupić się na genezie Ksenomorfa. Brak jednak jakichkolwiek szczegółów dotyczących formy samego filmu, obsady i fabuły.