Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2013, 16:08

League of Legends – trwają rozgrywki mistrzostw świata trzeciego sezonu

Za nami pierwszy dzień mistrzostw świata trzeciego sezonu League of Legends, w którym zmierzyło się 10 drużyn podzielonych na dwie grupy. Najlepsi gracze w popularną grę studia Riot Games walczą o wysoką stawkę – pula nagród wynosi 2 miliony dolarów.

Pierwszy dzień mistrzostw trzeciego sezonu League of Legends za nami. - League of Legends – trwają rozgrywki mistrzostw świata trzeciego sezonu - wiadomość - 2013-09-16
Pierwszy dzień mistrzostw trzeciego sezonu League of Legends za nami.

Wczoraj wieczorem wystartowały mistrzostwa świata trzeciego sezonu League of Legends, czyli jednej z najpopularniejszych gier esportowych na świecie. W turnieju zmierzy się 14 najlepszych drużyn z Ameryki Północnej, Azji oraz Europy. Stawka jest wysoka, bo pula nagród wynosi 2 miliony dolarów. Pierwsze rozgrywki są już za nami, ale do końca imprezy zostało sporo czasu – to dobry okres dla fanów popularnego LoLa i okazja, żeby zobaczyć, jak grają mistrzowie.

Finały trzeciego sezonu rozpoczęły się od sześciodniowej fazy grupowej – z każdej z nich wyjdą po dwie drużyny, które poradzą sobie najlepiej. W ćwierćfinale spotkają się one z czterema najlepszymi zespołami z poszczególnych regionów. Szczegółową rozpiskę meczów można znaleźć standardowo na oficjalnej stronie esportowej League of Legends. Zainteresowanych meczami odsyłamy też do serwisów YouTube i Twitch, gdzie można oglądać relacje na żywo.

  1. Oficjalna strona mistrzostwa League of Legends

Podsumowanie pierwszego dnia fazy grupowej prezentujemy poniżej. W dużym skrócie można powiedzieć, że największego pecha w drużynie A miał litewski zespół Gaming Gear, który do zawodów dostał się dzięki „dzikiej karcie”. Świetnie spisali się za to Chińczycy z OMG. Gambit BenQ przewodzi w grupie B i jest na dobrej drodze, żeby zemścić się za porażkę w ubiegłorocznej edycji mistrzostw. Mecze zaplanowane na drugi dzień rozpoczną się we wtorek o godzinie 4:00 w nocy.

Zapis odbytych spotkań w pierwszym dniu mistrzostw świata

Grupa A – dzień pierwszy

Drużyna

Zwycięstwa

Porażki

OMG

2

0

SKT T1

1

1

TSM

1

1

Lemondogs

1

1

Gaming Gear

0

2

Grupa B – dzień pierwszy

Drużyna

Zwycięstwa

Porażki

Gambit BenQ

2

0

Samsung Ozone

1

1

Vulcun Techbargains

1

1

Fnatic

1

1

Mineski

0

2

Kanał Riot Games, gdzie dziś w nocy będą transmitowane kolejne mecze

League of Legends to darmowa gra z gatunku MOBA, w której pięcioosobowe drużyny graczy walczą ze sobą na arenie u boku automatycznych jednostek. Proste zasady rozgrywki zestawione ze sporą liczbą postaci, umiejętności oraz przedmiotów, sprawiają, że produkcja świetnie nadaje się jako widowisko esportowe. Każdy mecz potrafi zaskoczyć nowymi rozwiązaniami, akcjami i pomysłami. Siłą League of Legends jest także to, że gra jest dostępna systemie free-to-play. Na gry-online.pl publikujemy regularnie filmy na temat aktualizacji do LoLa i poradniki dotyczące herosów.