Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2021, 14:24

Last Epoch: klon Diablo z drugim życiem po aktualizacji Sands of Majasa

Aktualizacja Sands of Majasa (0.8.3) do gry Last Epoch dostępnej w ramach Early Accessu na Steamie na nowo wzbudziła zainteresowanie diablopodobną produkcją. Napływ graczy poskutkował z kolei popularnością na Twitchu.

Kojarzycie Last Epoch? To ufundowany dzięki kampanii w serwisie Kickstarter hack'n'slash, który od 30 kwietnia jest dostępny w ramach Early Accessu na Steamie. Twórcy gry, niezależne studio Eleventh Hour Games, zaplanowali premierę wersji 1.0 na 2022 rok i wygląda na to, że wiedzą, co robią, i nie będą mieli większych problemów z osiągnięciem wyznaczonego celu. Dość powiedzieć, że wydana 3 września aktualizacja Sands of Majasa (0.8.3) na nowo wzbudziła zainteresowanie produkcją. W ciągu ostatniej doby w Last Epoch bawiło się prawie 6 tysięcy graczy jednocześnie (rekord to nieco ponad 7 tys.), a w miniony weekend streamy z rozgrywki w serwisie Twitch oglądało naraz niemal dwa razy tyle osób. Statystyki oddaje poniższy wykres.

Źródło: https://steamdb.info/app/899770/graphs.

Co takiego było w tej aktualizacji, że aż tak przyciągnęła graczy? Przede wszystkim dodano dziewiąty rozdział kampanii fabularnej, a w nim 15 unikalnych stref i 30 typów przeciwników. Pojawiły się również nowe umiejętności, takie jak Multistrike, Javelin, Void Cleave, a wiele z już obecnych w grze skilli doczekało się znaczących zmian. Ponadto poprawiono balans, wyeliminowano liczne błędy, czy usprawniono obsługę kontrolerów. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj, a jeśli wolicie oglądać, niż czytać, możecie obejrzeć poniższy materiał, w którym wszystkie nowości zostały pokrótce omówione.

Trudno przewidzieć, jak Last Epoch poradzi sobie na rynku zdominowanym przez Path of Exile, Diablo 3 i Grim Dawn, zwłaszcza że lada moment ukaże się Diablo 2: Resurrected, które zagra na sentymencie wielu fanów wirtualnej rozrywki, a coraz większymi – mam nadzieję – krokami zbliżają się Diablo 4 i Path of Exile 2. Zainteresowanie społeczności niewątpliwie jest, więc twórcy mają na czym budować. Jeśli natomiast zastanawiacie się, jak Last Epoch wypada przy bliższym poznaniu, odsyłam Was do artykułu Huberta, który miał już okazję ograć tytuł. Link znajdziecie poniżej.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej