Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2024, 19:15

Koty z RPG akcji inspirowanego Dark Souls będą potrzebowały więcej niż 9 żyć, bo Kristala niemiłosiernie „klatkuje”

Kristala to RPG akcji, które wyróżnia się kocim bohaterem. Poza tym zaoferuje standardowe dla podgatunku soulslike wymagające potyczki i rozbudowany system rozwoju postaci.

Źródło fot. Astral Clocktower Studios
i

Duży wpływ serii Dark Souls na branżę gier sprawił, że wielu twórców podbiera elementy z gier studia FromSoftware i stara się je implementować do własnych produkcji. W efekcie Steam zalany jest tytułami z tagiem „soulslike”, przez co przedstawicielom tego podgatunku trudno jest się przebić. Najwyraźniej twórcy Kristali zdawali sobie z tego sprawę i jako element wyróżniający postawili na… koty.

Zwiastun produkcji możecie obejrzeć poniżej. Niestety czasami miewa on problem z utrzymaniem płynności, co nie wróży jej najlepiej. Niemniej przyniósł on datę debiutu Kristali we wczesnym dostępie, więc do premiery wersji 1.0 może się wiele zmienić w tej kwestii.

Koci soulslike

W RPG akcji Kristala wcielimy się w kociego wojownika pochodzącego z jednego z sześciu klanów i cechujących się unikalnymi magicznymi specjalizacjami. Naszym celem będzie opanowanie magii świętych kryształów i stanie się obrońcą całego gatunku, a także odkrycie źródła klątwy, przez którą stworzenia zamieszkujące świat Ailura zmutowały w krwiożercze potwory.

Jak przystało na przedstawiciela podgatunku soulslike, gra oferować ma prosty system walki, z którego użytek zrobimy w wymagających starciach. Do naszej dyspozycji oddane zostaną klasyczne już słabe i silne ataki, uniki czy riposty. Nie zabraknie również magii, ataków z powietrza oraz systemu skradania się i eliminacji z ukrycia. Istotna ma być także struktura otoczenia, która w połączeniu ze zwinnością kociego bohatera pozwoli nam np. wspinać się po ścianach czy huśtać na gałęziach.

W trakcie zabawy wzmocnimy również naszą postać, wydając zdobyte punkty na ulepszenie statystyk, magii czy umiejętności, zgodnie z wybranym przez nas stylem gry.

Kristala zadebiutuje 6 czerwca we wczesnym dostępie na Steamie. Wraz z pełną wersją zaplanowaną na 2025 r. wydane zostaną także wersje na PS5, XSX/S oraz Nintendo Switch.

Astral Clocktower Studios

Astral Clocktower Studios

Astral Clocktower Studios

Astral Clocktower Studios

Marcin Bukowski

Marcin Bukowski

Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej, który postanowił poświęcić swoje życie grom wideo. W czasach dzieciństwa gubił się w Górniczej Dolinie oraz „wbijał golda” w League of Legends. Dwadzieścia lat później gry nadal bawią go tak samo. Dziś za ulubione tytuły uważa Persony oraz produkcje typu soulslike od From Software. Stroni od konsol, a wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje PC. Po godzinach hobbystycznie działa jako tłumacz, tworzy swoją pierwszą grę bądź spędza czas na oglądaniu filmów i seriali (głównie tych animowanych).

więcej