Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 16 lipca 2015, 10:19

autor: Góral

Konkurs Cosplay na GRYOffline 2015

Podczas tegorocznej edycji imprezy GRYOffline odbył się Konkurs Cosplay, w którym wzięło udział 20 uczestników. Przygotowali oni niesamowite kreacje, z którymi zapoznacie się w niniejszej wiadomości.

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia GRYOffline odbył się Konkurs Cosplay, w którym wzięło udział 20 cosplayerów z całej Polski. Już od samego rozpoczęcia pikniku można było podziwiać stroje własnoręcznie wykonane przez uczestników konkursu. Tematyka kostiumów dotyczyła oczywiście gier wideo – dominowały przebrania z League of Legends, ale nie zabrakło takich pozycji jak DOTA, The Elder Scrolls V: Skyrim, Smite, Mass Effect czy Borderlands.

Uczestnicy konkursu cosplayowego bardzo przyłożyli się do roboty! - Konkurs Cosplay na GRYOffline 2015 - wiadomość - 2015-07-16
Uczestnicy konkursu cosplayowego bardzo przyłożyli się do roboty!

Od godziny 14:00 jury w składzie: Aleksandra „Shappi” Tora (gwiazda polskiej sceny cosplayowej, laureatka wielu prestiżowych konkursów w Polsce oraz za granicą, m.in. European Cosplay Gathering 2013 oraz Cosplay World Masters 2014), Natalia Zahora (połowa sławnego ze swoich fenomenalnych zdjęć w cosplayowym świecie, i nie tylko, Studia Zahora), Amelia Konopnicka oraz Michał Chwistek i Michał Bobrowski (reprezentujący ekipę GRY-OnLine), oceniało misternie tworzone stroje cosplayerów podczas tzw. „rundy jury”. Pod uwagę brane było podobieństwo do postaci, wykonanie techniczne stroju oraz prezentacje na scenie. Podczas pokazu jury, wyciągnięte niczym z Tańca z Gwiazdami, mogło oceniać dynamikę prezentacji, zachowanie sceniczne oraz pracę stroju w ruchu (szczęśliwie elementy kostiumu nie wkomponowały się w żadną z części ciała uczestników wydarzenia).

Podczas gdy jury w pocie czoła próbowało wybrać zwycięzców, gościnnie wystąpiły ze swoimi strojami cosplayerki znane w środowisku jako Madlencia oraz Anuszka – rozbawiły do łez publikę jako Ariel i Królewna Śnieżka ze świata bajek Disneya

Na GRYOffline 2015 zawitała sama Królewna Śnieżka. - Konkurs Cosplay na GRYOffline 2015 - wiadomość - 2015-07-16
Na GRYOffline 2015 zawitała sama Królewna Śnieżka.

Jury zgodnie przyznało następujące miejsca:

I miejsce - Radosław Sierpowski (Crafts of Two) jako Najemnik Eclipse z gry Mass Effect, który zachwycił jury schludnością stroju, ogromnym podobieństwem do postaci i różnorodnością technik wykorzystanych podczas tworzenia kostiumu. Radek za zajęcie pierwszego miejsca otrzymał 1500 zł, słuchawki SteelSeries Siberia Elite Prism White, mysz SteelSeries Sensei, podkładkę SteelSeries 9HD oraz zestaw nagród od sklepu Coscon w rozmiarze L.

I miejsce - Radosław Sierpowski. - Konkurs Cosplay na GRYOffline 2015 - wiadomość - 2015-07-16
I miejsce - Radosław Sierpowski.

II miejsce - piękna Paulina Pokojska (sos) ze swoim strojem Dark Valkyrie Diana z popularnej gry League of Legends. Oprócz starannie wykonanego stroju Paulina pokazała jak fenomenalnie potrafi ruszać się na scenie! Za drugie miejsce otrzymała 700 zł, słuchawki SteelSeries Siberia V3 White, mysz SteelSeries Sensei, podkładkę SteelSeries 9HD oraz zestaw nagród od sklepu Coscon w rozmiarze M.

II miejsce - Paulina Pokojska. - Konkurs Cosplay na GRYOffline 2015 - wiadomość - 2015-07-16
II miejsce - Paulina Pokojska.

III miejsce - Ewa Geisler (Kicking Machine), tegoroczna reprezentantka konkursu European Cosplay Gathering w Paryżu w kategorii solo, za niesamowicie doprecyzowany strój Aman Priest z gry Tera! Ewa otrzymała 500 zł, słuchawki SteelSeries Siberia V3 White, mysz SteelSeries Sensei, podkładkę SteelSeries 9HD oraz zestaw nagród od sklepu Coscon w rozmiarze S.

III miejsce - Ewa Geisler. - Konkurs Cosplay na GRYOffline 2015 - wiadomość - 2015-07-16
III miejsce - Ewa Geisler.

Dzięki uprzejmości firmy SteelSeries jury mogło nagrodzić jeszcze 3 cosplayerów! Nagrodę za miejsce IV otrzymała Anna Antosz (Yuke) za przepiękny i zmysłowy strój Foxfire Ahri z gry League of Legends! Yuke otrzymała od firmy SteelSeries słuchawki SteelSeries 9H.

Konkurs Cosplay na GRYOffline 2015 - ilustracja #6

Natomiast V miejscem jury postanowiło nagrodzić Aleksandrę Łęgowik - Gałgan (Haru) za strój Inżyniera z Guild Wars 2. Za piękne szyciowe wykończenia, dbałość o szczegóły i podobieństwo do postaci przy jej pierwszym cosplayu (!) Aleksandra otrzymała słuchawki SteelSeries 9H.

Konkurs Cosplay na GRYOffline 2015 - ilustracja #7

Podczas prezentacji wszystkich cosplayerów publiczność miała okazję wybrać swojego własnego faworyta i nagrodzić go klawiaturą SteelSeries Apex M800, tym samym wziąć udział w losowaniu i wygrać kolejne nagrody ufundowane przez firmę SteelSeries - zestawy mysz Steelseries Sensei Fnatic Edition oraz podkładka SteelSeries DEX. Głosem ludu wybrana została Daria Osiak (Lia) za strój Thanatosa z gry Smite!

Konkurs Cosplay na GRYOffline 2015 - ilustracja #8

Jak widać na powyższych zdjęciach, poziom konkursu był naprawdę wysoki i jest nam niezmiernie miło, że do zabawy zgłosiło się aż tyle osób. Przy okazji jeszcze raz dziękujemy wszystkim cosplayerom za przygotowanie niesamowitych kostiumów oraz firmie SteelSeries za pomoc w zorganizowaniu wydarzenia.

Konkurs Cosplay na GRYOffline 2015 - ilustracja #9
Łosiu z gry-online.pl też chciał się przebrać, ale kostium rozsypał mu się podczas transportu.
Łosiu z gry-online.pl też chciał się przebrać, ale kostium rozsypał mu się podczas transportu.
Konkurs Cosplay na GRYOffline 2015 - ilustracja #11
Konkurs Cosplay na GRYOffline 2015 - ilustracja #12
Konkurs Cosplay na GRYOffline 2015 - ilustracja #13
Konkurs Cosplay na GRYOffline 2015 - ilustracja #14
Konkurs Cosplay na GRYOffline 2015 - ilustracja #15
Konkurs Cosplay na GRYOffline 2015 - ilustracja #16