Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2020, 10:55

Konkurent GTA wraca po 20 latach - zobacz REDRIVER 2

Po 20 latach wraca konkurent serii GTA. Driver 2: Back on the Streets doczekało się fanowskiego portu na PC w postaci REDRIVER 2. Usprawnia on wiele aspektów rozgrywki i pozwala grać na współczesnym sprzęcie.

W SKRÓCIE:
  1. Projekt REDRIVER 2 wystartował w marcu 2019 roku. Celem było zdekompilowanie gry Driver 2 i przeniesienie jej na PC.
  2. Kilka dni temu pojawiła się pierwsza grywalna wersja.

Driver 2: Back on the Streets trafiło na pecety 20 lat po premierze na PlayStation. Nie mamy jednak do czynienia z oficjalnym remasterem, a pracą społeczności skupionej wokół dwóch programistów - Soapy i Fireboyd78. REDRIVER 2 jest kompletnym portem, stworzonym by umożliwić bezproblemową rozgrywkę na współczesnych komputerach.

W jaki sposób to osiągnięto? Na bazie Drivera 2 z PlayStation zdekompilowano kod źródłowy i na jego podstawie napisano od nowa całą grę, eliminując zawarte w niej błędy, przywracając usuniętą zawartość i poprawiając grafikę.

Udostępniona wersja nie jest jeszcze skończona, ale bez problemu da się w nią grać. Potrzebować będziecie jednak oryginalnej wersji Drivera 2, gdyż projekt nie korzysta z żadnych obiektów objętych prawami autorskimi. Jeśli posiadacie płytę z grą, wystarczy skopiować z niej folder DRIVER2 i wkleić do katalogu REDRIVER 2.

Młodsi gracze mogą nie kojarzyć Driver 2: Back on the Streets, które oferowało otwarty, trójwymiarowy świat zanim pojawiło się GTA III. O ile pierwsza odsłona została zapamiętana z powodu wyjątkowo trudnej misji w podziemnym parkingu, tak kontynuacja zachwycała sporym światem podzielonym na cztery lokacje (Chicago, Hawanę, Las Vegas i Rio), zaawansowaną jak na tamte czasy fizyką jazdy oraz możliwością przemierzania okolicy na piechotę (w pierwszym Driverze jeździliśmy tylko samochodem).

Inne projekty fanów serii Driver

Seria Driver ma na PC małą, ale bardzo oddaną społeczność fanowską, która stara się utrzymać cykl przy życiu. Przygotowali oni nieoficjalne systemy multiplayer dla pierwszej, trzeciej i czwartej odsłony cyklu, pozwalające obejść problem zamkniętych oficjalnych serwerów. Ponadto Driver 3 oraz Driver: Parallel Lines otrzymały mody zapewniające kompatybilność z wysokimi rozdzielczościami szerokoekranowymi, co pozwala na komfortową zabawę na współczesnych monitorach.

  1. Driver Multiplayer Client and Server
  2. Driv3r Multiplayer Client and Server
  3. Driver Parallel Lines Multiplayer Client
  4. DRIV3R Widescreen Patch
  5. Driver: Parallel Lines - Widescreen Fix
  1. Oficjalna strona projektu REDRIVER 2