Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1
Okładka Driver 2: Back on the Streets (PS1)
OkładkaDriver 2: Back on the Streets (PS1)

Driver 2: Back on the Streets PS1

Kontynuacja hitu z 1999 roku. Jest to osadzona w otwartym świecie samochodowa gra akcji, w której gracz wciela się w działającego pod przykrywką policjanta. Misje skupiają się głównie na efektownych pościgach bądź jak najkrótszym pokonywaniu drogi z punktu A do punktu B.

Akcji | TPP | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Driver 2: Back on the Streets Premiera PS1

13listopada2000

producent: Ubisoft Reflections wydawca: Infogrames UK

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Driver 2: Back on the Streets

Grand Theft Auto

Grand Theft Auto 2

Driver (1999)

Driver 2: Back on the Streets (w Stanach Zjednoczonych znane pod tytułem Driver 2: The Wheelman Is Back) to wydana na platformę PS1 samochodowa gra akcji osadzona w otwartym świecie. Jest to kontynuacja hitu z 1999 roku. Produkcja została stworzona przez firmę Reflections Interactive, obecnie funkcjonującą pod nazwą Ubisoft Reflections.

Fabuła

W wydanym na platformę PS1 Driver 2: Back on the Streets gracz wciela się w znanego z pierwszej odsłony cyklu Tannera, który razem z detektywem Tobiasem Jonesem stara się przeniknąć w szeregi organizacji przestępczych w celu złapania groźnego kryminalisty „Pink Lenny’ego”. Wykonując zadanie, bohaterowie odwiedzają cztery miasta – Chicago, Hawanę, Las Vegas i Rio.

Mechanika

Podobnie jak poprzednia cześć cyklu, Driver 2: Back on the Streets jest nastawioną na pościgi samochodowe grą akcji osadzoną w otwartym świecie. Gracz może swobodnie poruszać się po rozległych terenach odzwierciedlających słynne miasta, wykonując szereg misji fabularnych bądź skupiając się na zadaniach pobocznych, takich jak poszukiwanie sekretnych samochodów. Główne misje skupiają się przede wszystkim na dotarciu w jak najkrótszym czasie z punktu A do punktu B, niejednokrotnie w asyście ścigających gracza funkcjonariuszy policji bądź kryminalistów.

Istotną nowością w stosunku do pierwszego Drivera jest umożliwienie głównemu bohaterowi opuszczenia aktualnie kierowanego pojazdu. Tanner może teraz swobodnie poruszać się po mieście pieszo. Dzięki temu może odwiedzić niedostępne dla samochodów miejsca albo swobodnie zmieniać kontrolowany wehikuł.

Kwestie techniczne

Wersja gry dostępna na platformę PS1 oferuje w pełni trójwymiarową grafikę. Stworzone przez producentów miasta odzwierciedlono z dbałością o takie szczegóły jak umieszczenie w nich charakterystycznych budynków. Zabawę uprzyjemnia ścieżka dźwiękowa inspirowana muzyką, jaką można było usłyszeć w filmach o pościgach samochodowych z lat siedemdziesiątych. W każdym mieście towarzyszą nam inne utwory.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 61 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Driver 2: Back on the Streets: 16+