Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 grudnia 2000, 18:57

autor: Sznur

Komputerowe Oscary 2000 zostały rozdane

GameSpot ogłosił zwycięzców na Najlepszą i Najgorszą Grę Roku 2000. Tytuł Game of The Year (GOTY) przypadł temu tytułowi, który zdobył najwyższe oceny recenzentów w 20 różnych kategoriach.

GameSpot ogłosił zwycięzców na Najlepszą i Najgorszą Grę Roku 2000. Tytuł Game of The Year (GOTY) przypadł temu tytułowi, który zdobył najwyższe oceny recenzentów w 20 różnych kategoriach. Pod uwagę zostały wzięte wszystkie gry, które ukazały się w tym roku. Nominowanych zostało po pięć gier w każdej z 20 kategorii. Wiadomo, że końcowy wybór często jest dyskusyjny i nie wszyscy się z nim będą zgadzali. Na pewno warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na zwycięzców ale na wszystkie nominowane gry, ponieważ każda z nich miała duże szanse na tytuł.

Za Najlepszą Grę Roku uznano The Sims (pozostali nominowani to Baldurs Gate II, The Longest Journey, No One Lives Forever, Shogun: Total War).

Najgorszą Grą Roku została Blaze & Blade, a za największe rozczarowanie uznano Star Wars: Force Commander.

Nagrody specjalne otrzymały gry Icewind Dale (najlepsza muzyka), The Sims (najlepszy dźwięk), The Longest Journey (najlepsza fabuła), Giants: Citizen Kabuto (najlepsza grafika pod względem technicznym), Sacrifice (najlepsza grafika pod względem artystycznym), Half-Life: Counter Strike (najlepszą gra wielooosobowa), EverQuest: The Ruins of Kunark (najlepszy dodatek do gry) oraz Allegiance (najlepsza gra w którą Nikt Nie Gra).

O pozostałych nagrodzonych tytułach napiszemy wkrótce.