Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2010, 08:20

autor: Jiker

Kolejne spekulacje o Mass Effect 3 - tryb multiplayer i tajemnicza kobieta

Wielka gala Spike TV Video Game Awards zbliża się wielkimi krokami (do jej rozpoczęcia pozostało już tylko 36 godzin). W jej trakcie dojdzie do premierowych zapowiedzi kilku istotnych tytułów, a jednym z nich ma szansę być nowa produkcja studia BioWare. W Sieci pojawiły się kolejne sugestie, że będzie nią Mass Effect 3.

Wielka gala Spike TV Video Game Awards zbliża się wielkimi krokami (do jej rozpoczęcia pozostało już tylko 36 godzin). W jej trakcie dojdzie do premierowych zapowiedzi kilku istotnych tytułów, a jednym z nich ma szansę być nowa produkcja studia BioWare. W Sieci pojawiły się kolejne sugestie, że będzie nią Mass Effect 3.

Przedstawił je serwis Joystiq, powołując się na szczegóły ujawnione redakcji przez anonimowego informatora. Co więcej, okazał się on kolejnym źródłem potwierdzającym (póki co ciągle nieoficjalnie), że w produkcji zawarty zostanie tryb rozgrywki wieloosobowej.

Źródło informacji opublikowanych na łamach Joystiqa zasugerowało jednocześnie, że sama opcja wieloosobowa niekoniecznie musi doczekać się prezentacji podczas oficjalnej zapowiedzi Mass Effect 3, mającej mieć miejsce w trakcie gali Video Game Awards. Warto zwrócić uwagę na fakt, że kwestię trybu rozgrywki sieciowej poruszył już przed kilkunastoma dniami serwis Kotaku (sugerując, że chodzi o spin-off osadzony w świecie ME).

Kolejne spekulacje o Mass Effect 3 - tryb multiplayer i tajemnicza kobieta - ilustracja #1

Tajemniczy obrazek ze zwiastuna nowej gry BioWare (źródło: Computer and Video Games)

To jednak nie wszystko, gdyż w akcję mającą na celu ujawnienie prawdziwej natury kolejnej produkcji studia BioWare, postanowiła włączyć się również redakcja serwisu Computer and Video Games. Mianowicie zdobyła ona zrzut ekranu pochodzący ze zwiastuna tajemniczej gry BioWare, którego premierowa emisja przewidziana jest właśnie na galę VGA. Na obrazku widać dosyć drastyczną scenę, w której ktoś ewidentnie namierza kobietę, starającą się dotrzeć do leżącego na ziemi dziecka. Całość ukazana jest z perspektywy pierwszej osoby (być może jest to zbliżenie dokonane przy użyciu karabinu snajperskiego).

Amerykańskie źródło CVG, które dostarczyło serwisowi wspomniany obrazek, twierdzi, że pochodzi on z gry, która rozgrzeje do czerwoności wszystkich fanów BioWare. Co ciekawe, firma Electronic Arts potwierdziła, że obrazek został wycięty z oczekiwanego przez wszystkich zwiastuna. Wydawca gier BioWare nie potwierdził jednak sugestii, że trailer przedstawiać będzie Mass Effect 3, określając wszystkie dotychczasowe wieści mianem spekulacji.

Przypominamy, że blisko miesiąc temu Patrick Buechner, wiceprezes ds. marketingu w Electronic Arts, polecił fanom serii Mass Effect, by z uwagą śledzili kolejne doniesienia na temat marki, bo koncern ma coś ciekawego do zakomunikowania. W Internecie pojawił się następnie zagadkowy obrazek, a niedługo po nim równie enigmatyczny zwiastun wideo, anonsujący oficjalną zapowiedź nowego projektu studia BioWare podczas zaplanowanej na 11 grudnia uroczystości wręczenia nagród Video Game Awards.

Gracze od razu przystąpili do gruntownej analizy materiałów. Okazało się, że karabin w ręku milczącego snajpera to M-29 Incisor Sniper Rifle z DLC Aegis Pack do Mass Effect 2. Internauci rozszyfrowali także ukryte znaczenie dwóch obrazków umieszczonych na twitterowym koncie BioWare. Liczba 55.845 to rzecz jasna atomowa masa żelaza, a -128,5 stopni Fahrenheita jest najniższą zarejestrowaną dotąd temperaturą na Ziemi. Taka sama temperatura panuje na Aequitas, bogatej w złoża żelaza planecie z uniwersum Mass Effect.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Mass Effect 3

Mass Effect 3