Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2015, 10:39

autor: Adrian Werner

Kolejna plotka o przesunięciu premiery GTA V na PC, tym razem z Polski

W sieci pojawiła się kolejna plotka o możliwym opóźnieniu premiery pecetowej wersji Grand Theft Auto V. Tym razem źródłem jest polski magazyn CD-Action.

Powracające plotki o opóźnieniu wersji pecetowej mogą budzić niepokój. - Kolejna plotka o przesunięciu premiery GTA V na PC, tym razem z Polski - wiadomość - 2015-01-11
Powracające plotki o opóźnieniu wersji pecetowej mogą budzić niepokój.

Nowy rok gracze pecetowi przywitali niezbyt miłymi pogłoskami o planowanym opóźnieniu komputerowej edycji gry Grand Theft Auto V. Zostały one wtedy zdementowane, ale plotka ta wydaje się być wyjątkowo trudna do ubicia. Teraz bowiem jej nową wersję wypuścił w świat magazyn CD-Action. Pismo powołuje się na anonimowe, ale rzekomo godne zaufania, źródło w postaci pracownika jednej z dużej sieci handlowych. Według niego zapowiadany termin 27 stycznia nie zostanie dotrzymany.

Redaktorzy magazynu spekulują, że opóźnienie może być spore – nawet kilka miesięcy. Mogłoby to wynikać z chęci firmy Take 2 podreperowania sobie przyszłych kwartalnych wyników finansowych, w okresie, w którym ten wydawca nie ma zaplanowanych żadnych innych dużych premier.

Ze swojej strony mamy oczywiście nadzieję, że plotki te okażą się zupełnie nieprawdziwe i zgodnie z oficjalnymi zapowiedziami 27 stycznia pecetowcy będą mogli udać się na podróż do miasta Los Santos. Gracze komputerowi czekają bowiem na tę premierę już bardzo długo. Posiadacze Xboksa 360 i PlayStation 3 bawią się tym przebojem od września 2013 roku, podczas gdy wersje na konsole nowej generacji zadebiutowały w listopadzie ubiegłego roku.

  1. Grand Theft Auto V – oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Grand Theft Auto V - nowe konsole mają już GTA V, PC wciąż czeka

Kolejna plotka o przesunięciu premiery GTA V na PC, tym razem z Polski - ilustracja #2

Grand Theft Auto V okazało się gigantycznym przebojem i ciągu pierwszych sześciu tygodni od premiery sprzedano ponad 29 mln egzemplarzy. Wydana w zeszłym roku na PlayStation 4 i Xboksa 360 konwersja oferowała wiele ulepszeń. Podniesiono rozdzielczość oraz ulepszono tekstury i szczegółowość wielu modeli. Ulice miast zapełnili się większą ilością postaci oraz samochodów, a spore poprawki widoczne były także w systemach oświetlenia, uszkodzeń pojazdów oraz pogody.

Autorzy dodali również nowe aktywności, typu uzbrojenia oraz samochody. Dużą atrakcją okazało się także wprowadzenie trybu pierwszoosobowego.