Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2019, 19:27

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Kingdom Come: Deliverance otrzymało oficjalne narzędzia moderskie

Historyczne RPG Kingdom Come: Deliverance otrzymało właśnie pełny komplet narzędzi moderskich od deweloperów gry ze studia Warhorse. Pozwalają one nie tylko na modyfikację już istniejących elementów tytułu, ale także tworzenie nowych postaci niezależnych, dialogów, przerywników filmowych i scenariuszy.

Deweloperzy z czeskiego Warhorse Studios udostępnili wszystkim zainteresowanym graczom zestaw narzędzi moderskich, przeznaczonych do współpracy z wydanym w 2018 roku historycznym RPG akcji Kingdom Come: Deliverance. Przypomnijmy, że na oprogramowanie to fani czekali z niecierpliwością już od dłuższego czasu. Twórcy potwierdzili wydanie narzędzi w sierpniu tego roku, podczas rozmowy z naszym serwisem na targach gamescom. Według nich, są one zwieńczeniem pracy nad grą, która od debiutu na pecetach i konsolach otrzymała szereg niezbędnych poprawek i aktualizacji, a także kilka fabularnych DLC. Od teraz cały wysiłek Czechów skupi się prawdopodobnie na produkcji drugiej odsłony serii.

Warhorse Studios wyszło poważnie naprzeciw oczekiwaniom moderów. Autorzy Kingdom Come: Deliverance zaoferowali fanom wiele profesjonalnych narzędzi i edytorów, wykorzystywanych przy produkcji gry. Dzięki nim mogą oni budować własne questy i dialogi. Korzystając ze skryptów, zmienią zachowanie postaci niezależnych lub stworzą zupełnie nowych bohaterów, jak również oryginalne przerywniki filmowe oraz sceny akcji. Moderzy mogą również zmieniać dowolnie wygląd świata, w tym dodawać do niego nowe obiekty i animacje. Twórcy udostępnili poza tym przydatną dokumentację oraz samouczki, krok po kroku tłumaczące poszczególne funkcje edytorów. W nauce pomoże też z pewnością pełna robocza wersja świata z oryginalnego Kingdom Come: Deliverance, zawierająca wszystkie skrypty oraz edytowalne scenariusze tytułu. Poradniki oraz narzędzia znajdziemy w serwisie NexusMods.

  1. Narzędzia moderskie do Kingdom Come: Deliverance wraz z samouczkami

Warto odnotować, że Kingdom Come: Deliverance posiada już całkiem spory katalog przydatnych fanowskich modyfikacji, ale ze zrozumiałych przyczyn wpływają one wyłącznie na silnik oraz mechanikę gry - zmieniając grafikę lub sposób funkcjonowania poszczególnych systemów rozgrywki (np. oferując możliwość zapisywania gry w dowolnym momencie). Dzięki narzędziom moderzy będą mogli wreszcie rozwinąć skrzydła, co w przyszłości może zaowocować całkiem widowiskowymi projektami.

W przyszłości możemy spodziewać się ciekawych projektów fanowskich dla Kingdom Come: Deliverance.

Kingdom Come: Deliverance zostało wydane 13 lutego 2018 roku na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Gra jest dostępna w polskiej wersji językowej (z napisami).

  1. Kingdom Come: Deliverance – strona oficjalna
  2. Wszystko o Kingdom Come: Deliverance
  3. Kingdom Come: Deliverance – poradnik
  4. Recenzja gry Kingdom Come: Deliverance - między Gothikiem a Wiedźminem