Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2019, 13:53

autor: Aquma

Kingdom Come Deliverance otrzyma zestaw narzędzi dla modderów

W rozmowie przeprowadzonej przez naszego redaktora z Tobiasem Stolz-Zwillingiem z firmy Warhorse Studios pojawił się wątek fanowskich modyfikacji. Twórcy pracują nad zestawem narzędzi, które znacznie zwiększą możliwości, jakimi dysponują modderzy, umożliwiając m.in. dodawanie nowych zadań.

Kingdom Come: Deliverance otrzyma zestaw narzędzi dla modderów. - Kingdom Come Deliverance otrzyma zestaw narzędzi dla modderów - wiadomość - 2019-08-24
Kingdom Come: Deliverance otrzyma zestaw narzędzi dla modderów.

Nasz wysłannik na targach Gamescom przeprowadził interesujący i dość zabawny wywiad z Tobiasem Stolz-Zwillingiem z firmy Warhorse Studios. Jednym z tematów rozmowy były mody do Kingdom Come: Deliverance. Okazuje się, że twórcy pracują nad specjalnym zestawem narzędzi, który znacznie zwiększy możliwości, jakimi dysponują fani, oferując m.in. opcję dodawania własnych zadań.

To ostatnia rzecz, nad którą pracujemy w kontekście Kingdom Come: Deliverance. Obecnie tworzymy narzędzia moderskie, które chcemy wkrótce wypuścić, bo tylko z nimi będziecie mogli pisać np. własne scenariusze zadań. Musimy jednak zrobić to w dobrym momencie - zauważył Tobias Stolz-Zwilling.

Niestety, modami najprawdopodobniej będą mogli cieszyć się wyłącznie posiadacze pecetów - chyba że Microsoft i Sony podejmą inną decyzję.

Niestety, wsparcie dla modów na konsolach odpada, i to nie dlatego, że my tego nie chcemy – po prostu w tym przypadku Microsoft i Sony jeszcze na nic się nie zgodzili. Na PC będą na pewno, na innych platformach – nie jestem pewien - czytamy dalej w wywiadzie.

Warto odnotować, że Kingdom Come: Deliverance już teraz posiada całkiem spory katalog przydatnych fanowskich modyfikacji, jednak wpływają one wyłącznie na silnik oraz mechanikę gry - zmieniają grafikę lub sposób funkcjonowania poszczególnych systemów (np. oferując możliwość zapisywania gry w dowolnym momencie). Moderzy z pewnością ucieszą się z możliwości tworzenia własnych postaci, dialogów i zadań - być może dzięki nim średniowieczne wioski KC:D ożyją jeszcze bardziej?

Warto przypomnieć, że Kingdom Come: Deliverance jest dostępne na pecetach i konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Twórcy zadbali o polską wersję językową (kinową - z napisami).

  1. Kingdom Come: Deliverance – strona oficjalna
  2. Wszystko o Kingdom Come: Deliverance
  3. Kingdom Come: Deliverance – poradnik
  4. Recenzja gry Kingdom Come: Deliverance - między Gothikiem a Wiedźminem