Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2018, 10:18

autor: Adrian Werner

Killer 7 - gra akcji Sudy 51 doczeka się wersji pecetowej

Firma NIS America i studio Grasshopper Manufacture zapowiedziały pecetową wersję Killer 7, czyli stylowej gry akcji, której ojcem jest japoński projektant Suda 51. Produkcja zadebiutowała w 2005 roku na konsolach PS2 i GCN.

Konwersja trafi na PC jesienią tego roku. - Killer 7 - gra akcji Sudy 51 doczeka się wersji pecetowej - wiadomość - 2018-05-27
Konwersja trafi na PC jesienią tego roku.

Japoński projektant Suda 51, czyli tak naprawdę Goichi Suda, przez długi czas znany był głównie graczom konsolowym, za sprawą takich tytułów jak Lollipop Chainsaw czy seria No More Heroes. W ostatnich latach jego dzieła coraz częściej zaczęły jednak trafiać również na pecety. Teraz dowiedzieliśmy się, że do tych konwersji wkrótce dołączy Killer 7, czyli gra akcji, która zadebiutowała na konsolach trzynaście lat temu.

Projekt właśnie zapowiedziała firma NIS America. Pecetowa wersja Killer 7 trafi do sprzedaży jesienią tego roku. Na razie nie wiadomo, jakie zmiany zajdą w porównaniu z pierwowzorem. Autorzy ograniczają się jedynie do stwierdzenia, że oprawa graficzna zostanie przerobiona, tak aby lepiej pasowała do nowej platformy, co oznacza zapewne głównie wyższą rozdzielczość i dodatkowe opcje.

Na razie wersja pecetowa musi być na wczesnym etapie produkcji, gdyż udostępnione materiały pochodzą z wydań konsolowych. Wydaje się nawet, że w powyższym zwiastunie jedna ze scen (ta zaczynająca się od 0:52) mogła zostać zarejestrowana za pomocą emulatora Dolphin, gdyż widać licznik klatek na sekundę w charakterystycznej dla tego programu czcionce.

Przypomnijmy, że Killer 7 opracowało studio Grasshopper Manufacture, a pierwotnym wydawcą była firma Capcom. Gra zadebiutowała w 2005 roku, w wersjach na PlayStation 2 oraz GameCube. Produkcja mocno podzieliła krytyków. Wersja na konsolę firmy Nintendo posiada średnią ocen na poziomie 74% według serwisu Metacritic. Część recenzentów była zachwycona, a inni uznali projekt za kompletną stratę czasu.

Produkcja jest stylową grą akcji, w której kierujemy płatnym zabójcą potrafiącym przywdziać siedem różnych osobowości. Każda z nich posiada unikalne zdolności i cechy, przydatne w trakcie realizowania misji. Całość koncentruje się na efektywnej walce, a dodatkową zaletą jest unikalny styl graficzny i nietypowy klimat. Suda 51 do dzisiaj uważa ten tytuł za największe osiągnięcie w swojej karierze.

Zapowiedź konwersji Killer 7 jest kontynuacją trendu przenoszenia na pecety gier zaprojektowanych przez Sudę 51. Zaczęło się od Killer is Dead, które trafiło na PC w maju 2014 roku, dziewięć miesięcy po konsolowym debiucie. Dwa lata temu gracze komputerowi otrzymali The Silver Case, czyli odświeżoną wersję przygodówki z 1999 roku. Ten tytuł został przyjęty na tyle ciepło, że zdecydowano się na zremasterowanie kontynuacji (The 25th Ward: The Silver Case), która ukazała się na pecetach w marcu tego roku. Tutaj autorzy mieli znacznie więcej roboty, gdyż pierwowzór wydany został w formie epizodycznej na telefony komórkowe w latach 2005-2007. Twórcy musieli więc włożyć dużo wysiłku w dopasowanie tytułu do potrzeb współczesnych komputerów.

  1. Grasshopper Manufacture – oficjalna strona studia
  2. Killer 7 – oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

killer7

killer7