Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2018, 11:29

autor: Adrian Werner

Adeptus Titanicus Dominus – nadchodzi turówka o bitwach mechów w świecie Warhammera 40,000

Zespół Membraine Studios ogłosił, że w przyszłym tygodniu w Steam Early Access zadebiutuje Adeptus Titanicus: Dominus, czyli bitewna strategia turowa o starciach wielkich mechów, osadzona w uniwersum Warhammera 40,000.

Gra zadebiutuje we wczesnym dostępie pod koniec maja. - Adeptus Titanicus Dominus – nadchodzi turówka o bitwach mechów w świecie Warhammera 40,000 - wiadomość - 2018-05-28
Gra zadebiutuje we wczesnym dostępie pod koniec maja.
ADEPTUS TITANICUS: DOMINUS W SKRÓCIE:
 1. Deweloper gry: Membraine Studios
 2. Wydawca: Membraine Studios
 3. Gatunek: strategia
 4. Platformy: PC
 5. Data premiery w Early Access: 31 maja 2018 r.

Australijskie studio Membraine poinformowało, że 31 maja do sprzedaży w Steam Early Access trafi wczesna wersja gry Adeptus Titanicus: Dominus, czyli turówki, w której obejmiemy dowództwo nad wielkimi mechami toczącymi bitwy w uniwersum Warhammera 40,000. Wypuszczono również pierwszy zwiastun. Produkcja zmierza wyłącznie na PC i nie wiemy, na kiedy zaplanowano premierę pełnego wydania.

W momencie debiutu we wczesnym dostępie gra zaoferuje tryb multiplayer oraz potyczki typu skirmish przeciwko sztucznej inteligencji. Autorzy pracują również nad tradycyjną kampanią fabularną dla pojedynczego gracza, ale ta opcja dodana zostanie w późniejszym terminie.

Tworząc Adeptus Titanicus: Dominus, autorzy inspirowali się stołową grą bitewną Titan Legions z lat 90. ubiegłego wieku, będącą drugim wcieleniem systemu Epic, zawierającego reguły pozwalające na toczenie starć w znacznie większej skali niż w standardowym Warhammerze 40,000.

W bitwach główną rolę odegrają wielkie kroczące machiny bojowe klasy Tytan. W grze znajdziemy spory zestaw tych mechów, zarówno należących do różnych zakonów Kosmicznych Marines, jak i tych kierowanych przez ich zdradzieckich braci, którzy ulegli pokusom Chaosu.

Maszyny wyposażone zostaną w potężne uzbrojenie i aby to oddać, większość elementów otoczenia będzie można zniszczyć. Autorzy obiecują dużą różnorodność lokacji oraz spory wybór scenariuszy z mocno odmiennymi warunkami zwycięstwa.

W kolejnych aktualizacjach twórcy chcą dodać m.in. walkę w zwarciu oraz mechanikę stresu, w ramach której sytuacja w bitwie wpływać ma na morale jednostek, co pozwoli stosować takie zagrywki jak wykorzystywanie ognia zaporowego.

 1. Oficjalna strona gry
 2. Adeptus Titanicus: Dominus w serwisie Steam

Warto na koniec wspomnieć, że ogłaszając termin premiery autorzy podali również wymagania sprzętowe.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel Core i5
 2. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 850M
 3. Pamięć: 4 GB RAM
 4. Miejsce na dysku: 2 GB
 5. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel Core i5 lub lepszy
 2. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 950 lub lepsza
 3. Pamięć: 8 GB RAM
 4. Miejsce na dysku: 2 GB
 5. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Adeptus Titanicus: Dominus

Adeptus Titanicus: Dominus