Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 maja 2021, 15:49

Polski rząd przyśpiesza otwarcie kin

Polskie kina będą mogły wznowić działalność szybciej, niż podawano dotychczas. Rząd podjął bowiem decyzję o wcześniejszym otwarciu tego typu placówek.

Polski rząd zamierza przyśpieszyć znoszenie niektórych obostrzeń obowiązujących w związku z pandemią koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że już 21 maja wszystkie kina (a także teatry, opery itp.) będą mogły wznowić działalność. Wcześniej planowano, że po powrocie kin plenerowych w najbliższy weekend na otwarcie wszystkich tego typu placówek będziemy czekać do 29 maja. Wtedy też miały zostać otwarte obiekty sportowe (siłownie, baseny etc.), które jednak również wznowią działalność nieco wcześniej.

Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że nie oznacza to zniesienia reżimu sanitarnego. Nadal będzie obowiązywać nakaz noszenia maseczek, a na salach konieczne będzie zachowanie dystansu między widzami. Poza tym otwartą kwestią pozostaje sprawa multipleksów, które w lutym wstrzymały się ze wznowieniem działalności na – jak podawano wówczas – zaledwie dwa tygodnie. Tak na przykład sieć Multikino poinformowała, że otworzy swoje kina „dzień wcześniej, niż planowano”, czyli 28 maja (via Filmożercy).

  1. Oficjalna strona rządu Rzeczypospolitej Polskiej