Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 maja 2021, 13:47

autor: Karol Laska

Średniowieczne fantasy już niczym Was nie zaskoczy? To zobaczcie zwiastun The Green Knight

The Green Knight to najnowszy film Davida Lowery'ego i studia A24, a jego świeży zwiastun właśnie pojawił się w sieci, obiecując sobą jedno z najdziwniejszych przeżyć kinowych tego roku.

W sieci pojawił się zwiastun jednej z najciekawszych premier tego roku pod względem artystycznym – The Green Knight. To bardzo specyficzne dzieło jest mocno oniryczną interpretacją średniowiecznego poematu o Panu Gawenie i Zielonym Rycerzu, utrzymaną w duchu arturiańskich legend. Produkcja będzie bardzo nietypowym kinem drogi stawiającym raczej na powolne tempo i wysmakowane, dopieszczone do granic możliwości ujęcia.

Za dzieło odpowiada David Lowery, czyli reżyser, którą zdążył zaprezentować swój wielki talent za sprawą rewelacyjnego A Ghost Story, czyli opowieści o przemijaniu wpisującej się w nurt tzw. slow cinema. Nakręcił on także inne, warte uwagi dzieło pod tytułem Gentleman z rewolwerem ze świetną kreacją Roberta Redforda (był to dla niego ostatni występ w karierze).

W rolach głównych zobaczymy wiele znanych nazwisk, w tym Deva Patela, Alicię Vikander oraz Joela Edgertona. Za produkcję odpowiada studio A24 znane z takich hitów kina artystycznego jak Midsommar. W biały dzień, Minari czy Lighthouse. The Green Knight zadebiutuje w kinach 30 lipca 2021 roku.

  1. Strona internetowa studia A24