Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 maja 2021, 13:33

autor: Adrian Werner

Obi-Wan Kenobi - ruszyła produkcja serialu Star Wars

Ewan McGregor ujawnił, że trwa już produkcja Star Wars: Obi-Wan Kenobi. Zdjęcia ruszyły co najmniej tydzień temu.

Wreszcie ruszyły zdjęcia do serialu Star Wars: Obi-Wan Kenobi. Informację tę ujawnił odtwórca głównej roli, czyli Ewan McGregor w zdalnym wywiadzie dla talk show Jimmy Kimmel Live. Nie wiemy dokładnie, kiedy produkcja wystartowała. Najpóźniej nastąpiło to 4 maja, gdyż aktor zdradził, że tego dnia zagrał scenę z kimś bardzo dla niego ważnym.

Prowadzący program Jimmy Kimmel bezskutecznie starał się wyciągnąć od McGregora jakieś spoilery. Aktor żartobliwie stwierdził, że jest już za późno, aby koncern Disney go zwolnił za zdradzanie informacji dotyczących fabuły, ale mimo to nie podzielił się żadnymi sekretami.

Ewan McGregor nie krył za to zadowolenia z przebiegu zdjęć. Wcześniej w wywiadach wielokrotnie mówił o tym, jak nieprzyjemna była praca nad trylogią prequeli, gdyż każdy z tych filmów wymagał miesięcy grania tylko na zielonych i niebieskich ekranach. W przypadku Star Wars: Obi-Wan Kenobi, tak jak wcześniej w Mandalorianinie, produkcja odbywa się z wykorzystaniem ekranów LCD, na których wyświetlane są uproszczone wersje cyfrowych teł. Aktor tłumaczy, że znacznie ułatwia to odgrywanie roli i czyni cały proces bardziej realistycznym.

Przypomnijmy, że serial zmierza na serwis streamingowy Disney+, a jego premiera ma nastąpić w przyszłym roku. Na produkcję czekamy już bardzo długo. Star Wars: Obi-Wan Kenobi zapowiedziano w połowie 2019 roku, ale potem projekt zaliczył kilka opóźnień.

Możliwe, że na powrót Obi-Wana nie będziemy musieli czekać na premierę jego serialu. Od pewnego czasu krążą bowiem plotki, według których postać pojawi się w Star Wars: Andor, do którego zdjęcia zakończono kilka dni temu.

  1. Star Wars – strona oficjalna