Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 19 lipca 2020, 13:05

autor: Czaruś

Keanu Reeves tworzy komiks rodem z serii Nieśmiertelny

Okazuje się, że Keanu Reeves to człowiek wielu talentów i zainteresowań. Po wystąpieniu w grze Cyberpunk 2077 aktor postanowił zająć się tworzeniem komiksów. Jego dzieło nosi tytuł BRZRKR i opowiada o nieśmiertelnym wojowniku.

Keanu Reevesa chyba nie trzeba przedstawiać. Jest to aktor znany z takich filmów jak Matrix czy John Wick. Zostawił również po sobie ślad w przemyśle growym jako postać Johnny’ego Silverhanda w grze Cyberpunk 2077. Jak możemy się dowiedzieć ze strony wydawcy BOOM! Studios, jego najnowszym projektem jest komiks o tytule BRZRKR, który opowiada historię nieśmiertelnego wojownika, chcącego poznać prawdę o sobie.

Keanu Reeves tworzy komiks rodem z serii Nieśmiertelny - ilustracja #1
Tak prezentuje się główny bohater komiksu. Autor: Rafael Grampá, źródło: BOOM! Studios

Komiks powstaje pod skrzydłami BOOM! Studios, tytuł będzie pojawiał się raz miesięcznie, zaczynając od października 2020 roku, i ma mieć 12 numerów. Poza słynnym aktorem pracują nad nim doświadczeni artyści. Współtwórcą warstwy fabularnej jest Matt Kindt (Folklords), za oprawę wizualną odpowiadają Alessandro Vitti (znany z wielu tytułów o superbohaterach od Marvela) oraz kolorysta Bill Crabtree (Invincible, The Sixth Gun), natomiast wygląd tekstu spoczywa na barkach Clema Robinsa (Hellboy).

BRZRKR realizuje pomysł Keanu Reevesa, marzył on o stworzeniu postaci nieśmiertelnego wojownika, który jest synem boga wojny i stąpa po naszej planecie już od 80 000 lat. Bohater, swoją drogą łudząco podobny do pewnego aktora, jest znany jako Berserker i pomimo tego, że nie może umrzeć, ciągle musi się ukrywać i pozorować swoją śmierć. Ten element fabularny przywodzi na myśl serię Nieśmiertelny. Aby poznać prawdę o sobie, protagonista sprzymierza się z rządem USA. Oczywiście obie strony mają swoje ukryte motywy.

Keanu Reeves tworzy komiks rodem z serii Nieśmiertelny - ilustracja #2
Tytuł zapowiada się brutalnie. Autor: Alessandro Vitti, źródło: BOOM! Studios

USA Today przeprowadziło wywiad z twórcami komiksu. Dowiadujemy się z niego, że będzie to tytuł bardzo brutalny oraz filmowy. Alessandro Vitti w poszukiwaniu inspiracji ponownie obejrzał wszystkie filmy z serii John Wick, co może nam dać pewien pogląd na to, jakiego rodzaju treści możemy się spodziewać.

Keanu Reeves w wywiadzie zdradza, że z miłą chęcią zobaczyłby ekranizację swojego dzieła. Dodał również, że nie miałby nic przeciwko zagraniu głównej roli.

Keanu Reeves tworzy komiks rodem z serii Nieśmiertelny - ilustracja #3
Zainteresowani? Źródło: BOOM! Studios

Fanów komiksów zacierających ręce na myśl o tytule muszę powiadomić, że póki co kopie fizyczne będą sprzedawane jedynie w wybranych sklepach w USA. Wydawca jednak zapowiada, że będzie je można zamówić również w jego sklepie internetowym. Egzemplarze cyfrowe z kolei będą dostępne w Google Play, iBooks, comiXology oraz Madefire.