Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2018, 09:40

autor: Riddick

Kampania w Far Cry 5 wystarczy na ok. 25 godzin grania

Premiera Far Cry 5 tuż za pasem, więc Ubisoft na każdym kroku podsyca zainteresowanie graczy swoją flagową produkcją. Tym razem producent wykonawczy gry zdradził, jak wiele czasu zajmie nam jej przejście.

Szalone i różnorodne USA zdają się idealnie pasować do humoru obecnego w serii od lat. - Kampania w Far Cry 5 wystarczy na ok. 25 godzin grania - wiadomość - 2018-03-20
Szalone i różnorodne USA zdają się idealnie pasować do humoru obecnego w serii od lat.

Nie da się zaprzeczyć, że Far Cry 5 to jedna z najgorętszych premier tego roku. Ubisoft krótko przed premierą swojego dzieła skutecznie podgrzewa atmosferę coraz to ciekawszymi informacjami. Jedną z fajniejszych ujawnionych atrakcji jest specjalna platforma Far Cry Arcade, która umożliwi graczom tworzenie nowych misji i map do rozgrywek sieciowych. Tym razem producent wykonawczy gry, Dan Hay, wypowiedział się na temat czasu rozgrywki i zapewnił w wywiadzie dla serwisu GameSpot, że kampania w Far Cry 5 wystarczy na ok. 25 godzin. I to zakładając, że przechodzi ją „dobry gracz”.

Co oznacza określenie „dobry gracz”? Swoją definicję tego słowa zna zapewne tylko Dan Hay, ale możemy się domyślać, że chodzi o takiego, który całkiem sprawnie i bez większego lamienia oraz częstych zgonów brnie przez cele gry. Oczywiście 25 godzin rozgrywki dotyczy jedynie samej kampanii dla pojedynczego gracza. Ukończenie fabuły w co-opie zajmie mniej czasu. Dla porównania, rozgrywka w Far Cry 4 wystarczy na ok. 35 godzin, ale wliczając w to zaliczanie wszystkiego, również aktywności pobocznych.

Edytor Far Cry Arcade zapewni graczom pole do popisu. Na pewno możemy spodziewać się wielu lokacji podobnych do tej z obrazka. - Kampania w Far Cry 5 wystarczy na ok. 25 godzin grania - wiadomość - 2018-03-20
Edytor Far Cry Arcade zapewni graczom pole do popisu. Na pewno możemy spodziewać się wielu lokacji podobnych do tej z obrazka.

Poza główną osią fabularną, Far Cry 5 nie będzie odstawał od innych produkcji Ubisoftu z otwartym światem i zapewni graczom masę pobocznych aktywności, które naturalnie wydłużą możliwy czas zabawy w Hope County. Gracze będą mogli wziąć udział w atakach na konwoje, pójdą powędkować nad jezioro lub chwycą za łuk czy strzelbę, aby zapolować w lesie na dzikie zwierzęta. Dla wielu atrakcją samą w sobie będzie zapewne samo poznawanie świata gry oraz zaglądanie w jego każdy kąt. A jeśli dołożyć do tego zapowiedziane już DLC, Far Cry 5 będzie dla pojedynczego gracza rozrywką na długie godziny. Czy jednak będzie to zabawa „jakościowa”, ocenimy dopiero w recenzji.

Premiera gry odbędzie się 27 marca na platformach PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Gra po raz pierwszy od czasu premiery pierwszej części serii, dostępna będzie z pełnym polskim dubbingiem.