Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2016, 18:25

autor: Ender

Josh Holloway zagra Geralta w filmowej adaptacji Wiedźmina? [news zaktualizowany]

Według informacji płatnego serwisu IMDbPRO, w nadchodzącej filmowej adaptacji Wiedźmina w głównego bohatera wcieli się Josh Holloway, znany lepiej jest z roli Sawyera w serialu Zagubieni. Ciri zagrać ma natomiast brytyjska aktorka Anna Rust. Premiera filmu planowana jest na 2017 rok. [Aktualizacja: dementi]

UAKTUALNIENIE: Wygląda na to, że informacja podana przez IMDbPRO okazała się nieprawdziwa. Firma Platige Image umieściła bowiem na swoim fanpage'u taką oto krótką informację: "We're not LOST - sorry! :)".

Informacje o castingu pojawiły się na stronie IMDbPRO - Josh Holloway zagra Geralta w filmowej adaptacji Wiedźmina? - wiadomość - 2016-03-17
Informacje o castingu pojawiły się na stronie IMDbPRO
Ekranizacja Wiedźmina w skrócie:
  1. Reżyserem jest Tomasz Bagiński
  2. Andrzej Sapkowski nie bierze czynnego udziału w produkcji
  3. Budżet filmu wyniesie nawet 30 milionów dolarów
  4. Premiera odbędzie się najwcześniej w 2017 roku

Pod koniec ubiegłego roku, producenci filmowej adaptacji Wiedźmina, w tym odpowiadający z jej reżyserię Tomasz Bagiński, zapowiadali, że w przeciągu najbliższych miesięcy fani prozy Sapkowskiego oraz gier CD Projekt RED poznają obsadę aktorską obrazu. Chociaż filmowcy nadal nie przekazali konkretów na jej temat, płatna wersja popularnego serwisu IMDb, skupiająca się na zbieraniu informacji o filmach znajdujących się w fazie planowania oraz pre-produkcji, udowadnia, że wstępnie podjęto już decyzje o tym kto wcieli się w Geralta z Rivii oraz Ciri. Rolę Wiedźmina ma według informacji IMDbPRO otrzymać amerykański aktor Josh Holloway, najlepiej znany z roli sarkastycznego Jamesa "Sawyera" Forda z przebojowego serialu Zagubieni (org. ang. Lost). Obecnie Holloway'a można zobaczyć w nowym serialu science-fiction pod tytułem Colony. Ciri zagrać ma natomiast Brytyjka Anna Rust, która do tej pory występowała w teledyskach, epizodycznych oraz drugoplanowych rolach.

Warto podkreślić, że do rewelacji IMDb należy podchodzić z rezerwą. Film ma bazować bowiem na opowiadaniach Wiedźmin i Mniejsze zło, w których nie znajdziemy Ciri.

Josh Holloway - Josh Holloway zagra Geralta w filmowej adaptacji Wiedźmina? - wiadomość - 2016-03-17
Josh Holloway
Anna Rust - Josh Holloway zagra Geralta w filmowej adaptacji Wiedźmina? - wiadomość - 2016-03-17
Anna Rust