Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 marca 2019, 13:04

Joaquin Phoenix jako Joker na nowym zdjęciu z filmu. Ruszył montaż

Todd Phillips, reżyser Jokera, opublikował kolejne zdjęcie z tytułowym bohaterem. Przy okazji poinformował, że pracuje już nad montażem filmu.

Jeszcze pół roku dzieli nas od premiery Jokera – filmu opowiadającego o bodajże najsłynniejszym superzłoczyńcy w historii kultury popularnej. Mieliśmy już okazję zobaczyć zdjęcia z planu, a nawet pojedyncze nagranie z niego, ale niedawno udostępniony materiał jest nieco odmienny. Reżyser Todd Phillips zamieścił na Instagramie czarno-białą fotografię pokazującą Jokera (w tej roli Joaquin Phoenix), najpewniej przed jego przemianą w psychopatycznego Księcia Zbrodni. Obrazek zdaje się ostatecznie potwierdzać, że Joker z pewnością nie będzie komedią i możemy liczyć na poważną produkcję. Przy okazji Phillips poinformował o rozpoczęciu montażu filmu.

Przyszłemu Jokerowi jeszcze nie jest do śmiechu

O Jokerze wiemy stosunkowo niewiele, co raczej nie dziwi, skoro twórcy modyfikowali scenariusz jeszcze w trakcie kręcenia zdjęć. Wzbudziło to uzasadnione obawy, czy fabuła nie okaże się równie chaotyczna co typowe zachowanie tytułowego bohatera, ale bez uroku i stylu charakteryzującego poczynania Księcia Zbrodni. Akcja Jokera będzie rozgrywać się na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego stulecia i pokaże, jak niepozorny Arthur Fleck zmienia się w jednego z największych złoczyńców na ulicach miasta Gotham. Premiera filmu odbędzie się 4 października 2019 roku.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej