Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2012, 17:36

autor: Jaxa

Jedi Shadow – specjalizacja tankerska

Jedi Shadow jest jednym z tanków po stronie Republiki. Poniższy artykuł pozwala zaznajomić się z tajnikami tej klasy.

Jedi Shadow – specjalizacja tankerska - ilustracja #1

Cień Jedi jest jedną z trzech klas postaci po stronie Republiki, które mają możliwość stworzenia tanka, czyli postaci, której celem jest przyjmowanie na siebie ataków i bronienie sojuszników przed atakami wrogów.

Drzewem, które odpowiada za tankowanie, jest Kinetic Combat. Znajdujące się w nim umiejętności ulepszają możliwości defensywne postaci, zwiększając częstotliwość aktywacji tarczy osobistej, zadawane obrażenia i generowanie threatu. To bardzo ważne, jeżeli tank chce utrzymać na sobie przeciwników.

Najważniejszą umiejętnością, o której włączeniu zawsze trzeba pamiętać zaczynając tankowanie, jest Combat Technique. Zwiększa ona pancerz o 150%, szansę aktywacji tarczy o 15% i generowanie threatu o 50%, a dodatkowo każdy z ataków ma szansę na zadanie dodatkowych obrażeń typu internal. Dzięki niej Cień, korzystający jedynie z lekkich pancerzy, może przyjmować konkretne ilości obrażeń, a także korzystać z Force Breach, które w combatowym aspekcie jest jedynym atakiem umożliwiającym aggrowanie AOE, jaki jest dostępny na niższych poziomach.

Na niższych poziomach tankowanie Cieniem nie jest łatwe. Klasa ma niewiele defensywnych long cooldownów i jedno bardzo słabe AOE, przez co nie dość, że mocno obrywa, to jeszcze ma problemy z utrzymaniem na sobie większych grup przeciwników. Później wraz z kolejnymi umiejętnościami zadającymi obrażenia AOE i Force Pullem, pozwalającym na przyciągniecie przeciwników, sytuacja zmienia się diametralnie na korzyść Cienia.

Jedi Shadow – specjalizacja tankerska - ilustracja #2

Guard – umiejętność, którą wykorzystujemy do ochrony pojedynczego członka drużyny. Otrzymuje on 5% mniej obrażeń i generuje 25% mniej threatu. Dodatkowo 50% obrażeń otrzymywanych przez chronionego przechodzi na Cień. Z dobrym healerem nie ma problemów z kontrolowaniem i przeżywaniem walk w trakcie heroic questów i flashpointów.

Mind control – podstawowy taunt, czyli umiejętność ściągania przeciwników z członków drużyny na siebie.

Mass mind control – taunt AOE, pozwalający ściągać kilku przeciwników na raz na siebie.

Project – podstawowa umiejętność, którą otrzymujemy już na starcie; jest jedną z najważniejszych umiejętności tankerskich Cienia. Dzięki częstym trafieniom krytycznym i dużej generacji threatu jest niezastąpiona.

Jedi Shadow – specjalizacja tankerska - ilustracja #3

Drzewo Kinetic Combat

Pierwszy poziom

Applied Force (2 pkt.) – zwiększa obrażenia zadawane przez Double Strike, Whirling Blow i Clairvoyant Strike o 3%/pkt.

Double-bladed sabre defense (2 pkt.) – za każdym razem, gdy uda się Parowanie, Unik lub Uchylenie odzyskiwane jest 1%/pkt Mocy. Efekt nie może wystąpić częściej niż co sekundę. Dodatkowo obrona wręcz i dystansowa zwiększana jest o 2%/pkt.

Technique Mastery (3 pkt.) – ulepsza aktualnie stosowaną technikę. Force: Zwiększa szansę na krytyk o 1%/pkt i czas trwania Force Breach o 1 s/pkt. Combat: Zwiększa odporności typu internal i elemental o 3%/pkt. Shadow: Zwiększa armor penetration o 3%/pkt.

Drugi poziom

Mental Fortitude (3 pkt.) – zwiększa Endurance o 1%/pkt.

Elusiveness (2 pkt.) – zmniejsza cooldown Force Speed po 5 s/pkt, a Resilience o 7,5 s/pkt.

Rapid Recovery (2 pkt.) – zwiększa szansę na zaaplikowanie obrażeń generowanych przez Combat Technique o 7,5%/pkt.

Expertise (3 pkt.) – zwiększa obrażenia zadawane przez techniki o 3%/pkt.

Trzeci poziom

Mind over matter (1 pkt.) – aktywacja Force Speed niweluje wszelkie efekty spowalniające ruch, zwiększa czas trwania Resilience o 2 s.

Particle acceleration (1 pkt.) – przy włączonym Combat Technique Double Strike i Whirling Blow mają 50% szans na resetowanie cooldownu na Project i na to, że Project zada trafienie krytyczne. Jeżeli aktywowany Project zabierze jeden z ładunków Force Potency, to obrażenia trafienia krytycznego zwiększone są o 50%.

Kinetic Ward (1 pkt.) – aktywuje się ochronna bariera mająca 8 ładunków lub trwająca 20 s. Dzięki niej wzrasta szansa na aktywację tarczy osobistej o 15%. Każde aktywowanie tarczy zmniejsza potencjał Kintetic Ward o 1 ładunek.

Shadow Sight (2 pkt.) – zwiększa szansę na wykrycie niewidzialności o 1 poz/pkt i obronę o 1%/pkt.

Czwarty poziom

Impact Control (2 pkt.) – zwiększa absorbcję tarczy o 2%/pkt. Dodatkowo, gdy mamy włączony Combat Technique i uruchomimy Battle Readiness, to odzyskujemy 5% HP/pkt.

One with the Force (3 pkt.) – zwiększa regenerację Mocy o 10%/pkt.

Piąty poziom

Bombardment (1 pkt.) – zwiększa obrażenia i generowany threat o 15%.

Stasis (1 pkt.) – zwiększa pancerz o 20% i umożliwia korzystanie ze Spinning Kick w stealth.

Force Pull (1 pkt.) – pozwala na przyciąganie przeciwników z odległości do 30 metrów. Generuje dużą ilość threatu.

Nerve Wracking (3 pkt.) – cele znajdujące się pod działaniem Force Stun i Spinning Kick otrzymują obrażenia większe o 3%/pkt.

Szósty poziom

Harnessed Shadows (2 pkt.) – Project ma 50%/pkt szansy na aktywowanie buffa Harnessed Shadow, który powoduje, że następny Telekinetic Throw będzie nie-interruptowalny i nie będzie poddawał się pushbackowi. Dodatkowo każdy ładunek (a zbiera się ich do 3) powoduje zwiększenie obrażeń zadawanych przez Telekinetic Throw o 25%/pkt. Przy trzech ładunkach, Telekinetic Throw leczy też 3% HP.

Force Break (3 pkt.) – zwiększa obrażenia z Force Breach (tylko w wersji Combat) o 5%/pkt i Slow Time o 10%/pkt.

Siódmy poziom

Slow Time (1 pkt.) – pozwala na zadanie określonej ilości obrażeń 5 przeciwnikom wokół i dodatkowo zmniejsza zadawane przez nich obrażenia o 5% na 15 s. Generuje dużą ilość threatu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Star Wars: The Old Republic

Star Wars: The Old Republic