Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2024, 16:52

autor: Adrian Werner

Jeden z regionów w strategii Anno 117 to „koszmar każdego cywilizowanego Rzymianina”

Dzięki zapowiedzi serwisu Gamestar dowiedzieliśmy się kilku nowych rzeczy na temat ogłoszonej wczoraj gry strategicznej Anno 117: Pax Romana.

Źródło fot. Ubisoft
i

AKTUALIZACJA:

Na stronie internetowej Anno 117: Pax Romana omyłkowo opublikowano grafikę przypominającą screen z gry. Została już ona usunięta, ale wcześniej zdążyła wpaść w ręce graczy zebranych na Reddicie.

Oryginalna wiadomość (11 czerwca, godz. 14:15)

Wczorajsze Ubisoft Forward 2024 przyniosło miłą niespodziankę w postaci zapowiedzi Anno 117: Pax Romana, czyli najnowszej części popularnej strategii ekonomicznej. Wydawca nie podzielił się zbyt wieloma konkretami na temat tego projektu, ale garść z nich przyniosła opublikowana przez serwis Gamestar pierwsza zapowiedź gry.

Dodanie do siebie cyfr w tytule daje liczbę dziewięć, tak jak w przypadku każdej odsłony cyklu. Autorzy zdecydowali się jednak konkretnie na rok 117 n.e., bo był to moment szczytowego rozwoju Imperium Rzymskiego.

  1. Dyrektor kreatywny projektu, Manuel Reinher, ostrzega, że w dniu premiery gra nie dorówna obecnej skali rozbudowania Anno 1800, bo ta gra ma za sobą pięć lat aktualizacji i dodatków DLC. Ostatecznym celem autorów jest jednak prześcignięcie tej gry i przybliżenie marki szerszej grupie odbiorców, ale bez uproszczenia mechanizmów rozgrywki.
  2. Gra wystartuje z dwoma regionami do wyboru. Pierwszym będzie rzymskie Lazio, ukazujące szczyt rozwoju Imperium i oferujące łagodniejszy start w rozgrywce. Drugim natomiast ma być brytyjski Albion, opisywany żartobliwie jako „najgorszy koszmar każdego cywilizowanego Rzymianina”, który będzie dobrym wyborem dla graczy pragnących cięższych wyzwań.
  3. Poza tym autorzy zamierzają poświęcić więcej uwagi dyplomacji niż w poprzednich częściach.

Warto także zaznaczyć, że Anno 117: Pax Romana to pierwsza odsłona cyklu, która powstaje równolegle z myślą o PC i konsolach. Twórcy zapewniają jednak, że nie zaszkodzi to wydaniu pecetowemu, które wciąż pozostaje priorytetem.

Anno 117: Pax Romana zmierza na pecety i konsole Xbox Series X, Xbox Series S oraz PlayStation 5. Premiera ma nastąpić w przyszłym roku. Wersja pecetowa początkowo dostępna ma być wyłącznie sklepie Ubisoftu oraz w serwisie Epic Games Store.

  1. Oficjalna strona serii

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej