Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2024, 21:44

autor: Adrian Werner

Anno 117: Pax Romana nową odsłoną kultowej strategii. W grze wytyczymy kierunek rozwoju dla Imperium Rzymskiego

Nachodzi Anno 117: Pax Romana. Firma Ubisoft zapowiedziała właśnie nową część strategicznej serii. Tym razem bawić się będziemy w czasach Imperium Rzymskiego.

Źródło fot. Ubisoft.
i

Pokaz Ubisoft Forward 2024 przyniósł bardzo miłą niespodziankę dla fanów strategii. Na pokazie zapowiedziano bowiem Anno 117: Pax Romana, czyli najnowszą odsłonę klasycznego cyklu.

Zgodnie z tytułem, akcja gry toczyć się będzie w czasach świetności Imperium Rzymskiego. Wśród nowości ma się pojawić m.in. możliwość wyboru prowincji startowej.

Na tym kończą się konkrety, bo na razie udostępnione informacje są bardzo skromne. Wiemy jeszcze tylko, że Anno 117: Pax Romana trafi w przyszłym roku na pecety i konsole Xbox Series X, Xbox Series S oraz PlayStation 5. Wersja pecetowa początkowo dostępna będzie tylko w sklepie Ubisoftu oraz w Epic Games Store.

  1. Oficjalna strona serii

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej