Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 czerwca 2019, 08:35

autor: Serek

James Bond 25 - pierwsze ujęcia zza kulis prosto z Jamajki

W sieci pojawił się pierwszy materiał filmowy prezentujący ujęcia zza kulis 25. odsłony przygód Jamesa Bonda. Na krótkim filmie możemy zobaczyć zdjęcia z Jamajki, a także Daniela Craiga i Jeffreya Wrighta przy pracy.

To ostatni występ Daniela Craiga w roli Jamesa Bonda. - James Bond 25 - pierwsze ujęcia zza kulis prosto z Jamajki - wiadomość - 2019-06-26
To ostatni występ Daniela Craiga w roli Jamesa Bonda.

Seria o przygodach najsłynniejszego agenta na świecie liczy sobie już 24 filmy. Ostatnim z nich był wydany w 2015 roku Spectre. Od dłuższego czasu wiadomo, że powstaje 25. część Jamesa Bonda, która wciąż nie doczekała się oficjalnego tytułu. Mimo świetnie prezentującej się obsady (z powracającym w roli agenta 007 Danielem Craigiem i jego nowym nemezis, w którego wciela się Rami Malek), film co rusz boryka się z problemami. Jakiś czas temu Daniel Craig doznał kontuzji stawu skokowego, później na planie miał miejsce kontrolowany, ale nieudany wybuch (raniący osobę), a ostatnio głośno zrobiło się o podglądaczu, który poustawiał ukryte kamery w otoczeniu aktorów.

Na szczęście wygląda na to, że wszystkie wypadki nie wpłynęły negatywnie na sytuację na planie, bo studio zdecydowało się umieścić na oficjalnym kanale serii w serwisie YouTube jednominutowy film, prezentujący kulisy prac nad wciąż nienazwaną produkcją. W krótkim materiale możemy zobaczyć reżysera Cary’ego Fukunagę w akcji, a także występującego po raz ostatni w roli agenta Jej Królewskiej Mości, Daniela Craiga. Gwiazdorską obsadę ujęć z Jamajki uzupełniają Jeffrey Wright oraz Lashana Lynch.

Zgodnie ze słowami twórców, premiera filmu, mimo pojawiających się problemów, nie zostanie przełożona. Obraz trafi do sal kinowych na całym świecie w kwietniu 2020 roku. Prócz Daniela Craiga do swoich ról powrócą Ralph Fiennes (M), Naomie Harris (Moneypenny) czy Lea Seydoux (Madeleine Swan). Fabuła nowego Bonda rozpocznie się właśnie na Jamajce, gdzie 007 odpoczywa po wieloletniej służbie. Jego spokój zostanie przerwany w momencie, gdy dawny przyjaciel poprosi go o pomoc. Misja uratowania porwanego naukowca przerodzi się w dużo większą intrygę, w którą zamieszane będą również najnowocześniejsze technologie.

  1. Oficjalna strona internetowa serii James Bond