Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2018, 10:59

autor: Osti

Jak zmieniała się seria Need for Speed

W sieci pojawił się filmik prezentujący porównanie wszystkich części serii Need for Speed.

Twórcy z YouTube’owego kanału Candyland zabierają nas w prawdziwą podróż w czasie. Opublikowali oni wideo prezentujące ewolucję serii Need for Speed - od pierwszej części z 1994 roku, aż do najnowszej odsłony zatytułowanej Payback, która miała premierę w listopadzie 2017 roku.

Need for Speed to jedna z najstarszych i najpopularniejszych serii gier wyścigowych w historii branży i jeden ze stałych elementów w planie wydawniczym Electronic Arts. Pierwsze, co rzuca się w oczy, to oczywiście wielki postęp w dziedzinie grafiki, jaki dokonał się przez ponad dwie dekady. Sama formuła rozgrywki nie zmieniła się diametralnie – poszczególne części cyklu eksperymentowały jedynie nieco z tuningiem (Underground) czy policyjnymi pościgami (Hot Pursuit).

Seria może pochwalić się licencjami producentów znanych marek samochodów. - Jak zmieniała się seria Need for Speed - wiadomość - 2018-07-31
Seria może pochwalić się licencjami producentów znanych marek samochodów.

W 2015 roku zdecydowano się na całkowity reboot marki. Wydane wówczas Need for Speed (bez żadnego podtytułu) stanowiło powrót do korzeni serii. Cykl ma na koncie także poboczne odsłony mobilne (Need for Speed: No Limits) i produkcję sieciową – zamknięte już, oparte na modelu free-to-play Need for Speed: World.