Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 8 sierpnia 2022, 13:53

autor: Adrian Werner

Jak za czasów Heroes 3. Gracze pokochali fanowskie mapy do Songs of Conquest

Fanowskie mapy do Songs of Conquest cieszą się wielką popularnością. W trzy miesiące pobrano je już ćwierć miliona razy.

Gdy po raz pierwszy zaprezentowano edytor poziomów do Songs of Conquest przewidywaliśmy, że opracowane za jego pomocą modyfikacje cieszyć się będą dużą popularnością. Najnowsze doniesienia pokazują, że mieliśmy rację.

  1. Studio Lavapotion pochwaliło się, że fanowskie mapy do Songs of Conquest zostały już pobrane ponad 250 tys. razy.
  2. Ten wynik udało się wypracować w trzy miesiące od premiery edytora map.
  3. Mody do Songs of Conquest możecie pobrać z oficjalnego portalu z fanowskimi kreacjami, zorganizowanego w ramach portalu mod.io.
  4. W chwili pisania tej wiadomości we wspomnianym serwisie dostępnych jest 226 modyfikacji. Większość z nich to mapy do multiplayera, ale 71 poziomów zaprojektowano z myślą o samotnej zabawie przeciwko sztucznej inteligencji.

Popularność edytora map nie dziwi. Songs of Conquest wzorowane jest na Heroes of Might and Magic II oraz Heroes of Might and Magic III, a obie te gry, pomimo swojego wieku, nadal otrzymują nowe mody.

Jak za czasów Heroes 3. Gracze pokochali fanowskie mapy do Songs of Conquest - ilustracja #1
Źrodło: Twitter.

Przypomnijmy że Songs of Conquest zadebiutowało we wczesnym dostępie 21 maja tego roku. W grę można zagrać wyłącznie na PC i oferuje ona lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Od momentu premiery produkcja jest aktywnie rozwijana. Aktualizacje wprowadziły już funkcję jednoczesnych tur, ulepszyły multiplayer i interfejs oraz dodały nowe opcje konfiguracji map.

W tym roku mamy otrzymać również jedną dodatkową kampanię, losowy generator map oraz ulepszenia bitew, multiplayera i edytora poziomów.

  1. Po co komu nowe Heroes of Might and Magic, skoro nadchodzi Songs of Conquest
  2. Songs of Conquest – poradnik do gry
  3. Oficjalna strona gry

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej