Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2019, 12:37

autor: Serek

Jacek Rozenek wrócił do pracy głosem i czuje się coraz lepiej

Jacek Rozenek pojawił się przed kamerą w programie Pytanie na śniadanie. Aktor podkładający głos Geraltowi z Rivii ma się zdecydowanie lepiej i już wrócił do pracy głosem, a niebawem odzyska pełną sprawność.

Wierzymy, że Geralt jeszcze przemówi głosem Jacka Rozenka. - Jacek Rozenek wrócił do pracy głosem i czuje się coraz lepiej - wiadomość - 2019-08-10
Wierzymy, że Geralt jeszcze przemówi głosem Jacka Rozenka.

W maju tego roku całą Polską wstrząsnęła wiadomość o udarze mózgu Jacka Rozenka. Choroba spowodowała u aktora paraliż prawej części ciała i utratę mowy. Głos artysty bardzo dobrze kojarzy się rodzimym graczom, bowiem mogli go słuchać w serii gier Wiedźmin, za którą odpowiada CD Projekt RED. Wirtualny Geralt i jego cyniczne komentarze wybrzmiewały właśnie dzięki świetnej robocie Jacka Rozenka. Tym bardziej wszystkich powinno ucieszyć, że aktor wraca do zdrowia i odzyskał mowę, a także że po raz pierwszy od kilku miesięcy zasiadł przed kamerą.

Do rozmowy z Jackiem Rozenkiem doszło w programie śniadaniowym Pytanie na śniadanie, w którym aktor zagościł w niedzielę 4 sierpnia. Nagranie możecie obejrzeć tutaj. Osiem minut rozmowy zdradza kulisy trudnego okresu dla artysty. Od człowieka, któremu lekarze nie dawali szans, do kogoś, kto poświęca 6 godzin dziennie na ćwiczenia rehabilitacyjne, które mają doprowadzić go do pełni zdrowia. Aktor nie zamierza zwalniać tempa i zapowiada, że potrzebuje zaledwie miesiąca do powrotu do sprawności. Co ciekawe, artysta wznowił już pracę głosową.

Czekamy na więcej uśmiechniętego Jacka Rozenka. Kibicujemy w powrocie do zdrowia. - Jacek Rozenek wrócił do pracy głosem i czuje się coraz lepiej - wiadomość - 2019-08-10
Czekamy na więcej uśmiechniętego Jacka Rozenka. Kibicujemy w powrocie do zdrowia.

Jacek Rozenek podkreśla, że podczas walki i rehabilitacji najbardziej motywują go bliscy oraz chęć powrotu do zawodu. Trzeba przyznać, że postępy, które uczynił, są naprawdę imponujące. Aktor nadal ma drobne problemy z wyraźnym mówieniem, ale bez większych trudności można go zrozumieć. Panu Jackowi życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia i wierzymy, że jego głos zabrzmi jeszcze w naszych słuchawkach i głośnikach, kiedy wcieli się w kolejną wirtualną postać.

  1. Oficjalna strona internetowa programu Pytanie na Śniadanie
  2. Oficjalna strona internetowa serii Wiedźmin
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon