Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2021, 09:59

Izometryczny Fallout 3 może powrócić; fani pracują nad wskrzeszeniem Van Burena

Legendarny Van Buren, czyli pierwotna wersja Fallouta 3 od Black Isle, jest coraz bliższy wskrzeszenia. Tworzona przez zespół zapaleńców gra nabiera kształtów.

W SKRÓCIE:
  • Grupa fanów pracuje nad wskrzeszeniem gry Van Buren.
  • Ich projekt wzbogacił się ostatnio o autorskie AI oraz działający system walki.
  • Nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się zakończenia prac nad grą.

Jak wygląda Fallout 3, wie każdy fan serii. Pierwotnie gra miała jednak prezentować się całkowicie inaczej. Zanim prawa do marki uzyskała Bethesda, zawiadywało nimi Black Isle. Studio to nie miało zaś zamiaru radykalnie odchodzić od korzeni marki. Ówczesny Fallout 3 miał być klasycznym, izometrycznym RPG-iem. Produkcja początkowo nosiła tytuł Van Buren.

Prace nad oryginalną „trójką” postępowały, a przerwało je dopiero zamknięcie studia w 2003 roku. Po grze pozostało jedynie techniczne demo oraz 700 stron dokumentów. Materiały pozwalały uzyskać wgląd w to, czym miał być Van Buren, i rozbudzały wyobraźnię graczy. Wielu z nich nadal nie pogodziło się z porzuceniem tego projektu.

Izometryczny Fallout 3 może powrócić; fani pracują nad wskrzeszeniem Van Burena - ilustracja #1
Źródło: Twitter

Wśród tych osób jest również Adam Lacko, czyli deweloper z Inlogic Games, który w wolnym czasie pracuje nad wskrzeszeniem projektu Van Buren. Opierając się o zebrane dane, możliwe do ogrania demo, a nawet wywiady z byłymi członkami Black Isle, stopniowo odtwarza porzuconą produkcję. W pracach pomaga mu mała grupka fanów, którzy również poświęcają Van Burenowi swój wolny czas.

Pracują oni nad grą od 2017 roku i w ostatnim czasie poczynili znaczne postępy. Udało im się zaimplementować między innymi zaprojektowane od podstaw AI. Coraz lepiej wygląda także system walki z aktywną pauzą. W niektórych kwestiach Lacko wyprzedził już oryginalnych twórców gry.

Izometryczny Fallout 3 może powrócić; fani pracują nad wskrzeszeniem Van Burena - ilustracja #2
Źródło: Twitter

Nie boi się on przy tym poprawiać pierwotnego dzieła deweloperów z Black Isle. O ile stylistyka jest zgodna z oryginałem, to jakość grafiki uległa znaczącej poprawie. Zmiany wprowadzono też do systemu S.P.E.C.I.A.L.

Wygląda więc na to, że prace zmierzają w dobrym kierunku. Wszelkich nowych wiadomości na temat projektu możecie szukać na twitterowym profilu Adama Lacko. Należy jednak pamiętać, że dla wszystkich zaangażowanych w produkcję osób jest to jedynie forma realizacji swojego hobby. Twórcy nie czerpią z tej pracy żadnych korzyści finansowych. Nie mają także wyznaczonych terminów, których muszą przestrzegać. Trudno wobec tego stwierdzić, kiedy możemy spodziewać się zakończenia prac nad Van Burenem.

Izometryczny Fallout 3 może powrócić; fani pracują nad wskrzeszeniem Van Burena - ilustracja #3
Źródło: Twitter