Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2021, 09:05

Twórcy Rock Band wykupieni przez Epic Games. Będą pomagali przy Fortnite

Znane z Rock Band studio Harmonix zostało przejęte przez Epic Games. Deweloperzy mają zająć się rozbudową elementów muzycznych w Fortnite.

W SKRÓCIE.:
  1. studio Harmonix zostało przejęte przez firmę Epic Games,
  2. zespół zajmie się rozbudową elementów muzycznych w Fortnite,
  3. starsze produkcje zespołu, w tym Fuser i Rock Band 4, nadal będą wspierane,
  4. nie ma w planach usunięcia gier Harmonix ze Steam.

Specjalizujące się w grach muzycznych studio Harmonix zostało wykupione przez firmę Epic Games. Zespół jest znany z serii Rock Band i Dance Central oraz wczesnych odsłon cyklu Guitar Hero.

W notce prasowej deweloperzy wyrażają podekscytowanie przyszłością, ale wielu fanów studia nie podziela tego optymizmu. Harmonix ma bowiem zająć się głównie rozbudową muzycznej rozgrywki w Fortnite. Biorąc pod uwagę, jak intensywnie przebiega rozwój tej produkcji, całkiem możliwe, że minie wiele czasu, nim zespół będzie mógł przystąpić do prac nad jakąkolwiek nową grą. Niewykluczone, że to koniec tworzenia przez tego dewelopera samodzielnych produkcji i zostanie on na stałe oddelegowany do pomagania przy największym przeboju Epic Games.

Harmonix mogło wypatrywać tej transakcji, bo rynek gier muzycznych jest obecnie cieniem tego, czym był jeszcze dekadę temu. Studio od dawna nie wydało żadnej wysokobudżetowej produkcji, koncentrując się na mniejszych i tańszych pozycjach. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat upadku tego gatunku, to polecamy nasza publicystykę, analizującą ten problem:

  1. Zamordowana marka – jak wydawcy zabili rynek gier muzycznych

Na oficjalnej stronie zespołu opublikowano FAQ, które ma wyjaśnić fanom, co oznacza to przejęcie. Możemy w nim przeczytać, że studio nie ma w planach opracowania nowych instrumentów do Rock Band.

Fanom twórczości Harmonix na pociechę pozostaje fakt, że pomimo przejęcia dalej wspierane będą starsze produkcje zespołu. W planach są kolejne DLC z nowymi utworami do Rock Band 4, jak również 25. sezon rozgrywek. Doczekamy się także kolejnych eventów w grze Fuser.

Ponadto Harmonix zapewnia, że nie usunie swoich gier z serwisu Steam. Wszystkie dostępne tam produkcje pozostaną w sprzedaży i będą dalej wspierane. Nie ma również w planach zamykania serwerów wciąż aktywnych projektów zespołu, zarówno na PC, jak i na konsolach.

Dla Epic Games przejęcie Harmonix ma sens, gdyż od pewnego czasu coraz większy nacisk kładziony jest na warstwę muzyczną Fortnite. W zeszłym roku w grze zorganizowano wirtualny koncert Travisa Scotta. Okazał się on strzałem w dziesiątkę – widownia tego wydarzenia przekroczyła 12,3 mln osób, a jego zapis na portalu YouTube obejrzano ponad 174 mln razy. W tym roku zorganizowano analogiczne występy Ariany Grande oraz Kaskade. Wielokrotnie przeprowadzano również gameplayowe eventy związane z tańcem. Nic więc dziwnego, że Epic Games chce rozbudować muzyczną rozgrywkę w swoim największym przeboju.

  1. Oficjalna strona studia Harmonix
  2. Fortnite – poradnik do gry
  3. Strona internetowa marki Fortnite