Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 listopada 2019, 16:35

autor: AlexB

Irlandczyk Martina Scorsese już dostępny na platformie Netflix

Dziś na platformie Netflix zadebiutował Irlandczyk, czyli najnowsza gangsterska epopeja w reżyserii Martina Scorsese z Robertem De Niro, Alem Pacino oraz Joe Pescim w rolach głónych. Tytuł można również obejrzeć w wybranych kinach.

Nadszedł dzień, na który wielu miłośników kina gangsterskiego czekało od dawna. Na platformie Netflix zadebiutował bowiem Irlandczyk, czyli najnowsze dzieło Martina Scorsese, który po małej przerwie w postaci Milczenia z 2016 roku ponownie zabiera nas do świata nie do końca legalnych interesów. I jest to podróż niezwykle udana, przynajmniej według krytyków i widzów, którzy już zdążyli obejrzeć tę produkcję, na przykład na jakimś festiwalu.

W głównego bohatera Irlandczyka wcielił się Robert De Niro. - Irlandczyk Martina Scorsese już dostępny na platformie Netflix - wiadomość - 2019-11-27
W głównego bohatera Irlandczyka wcielił się Robert De Niro.

Co jeśli nie posiadacie platformy Netflix bądź wolicie oglądać tego typu filmy na dużym ekranie? Nic straconego. Irlandczyka można również zobaczyć w ramach ograniczonej dystrybucji kinowej. Listę miejsc w Polsce, gdzie najnowsza gangsterska epopeja Martina Scorsese jest wyświetlana, znajdziecie na tej stronie.

Irlandczyk jest oparty na książce Słyszałem, że malujesz domy... autorstwa Charlesa Brandta. Na scenariusz przerobił ją Steven Zaillian, zdobywca Oscara za dialogi do Listy Schindlera Stevena Spielberga. Zarówno materiał źródłowy, jak i jego filmowa adaptacja, skupiają się na prawdziwej historii życia Franka Sheerana, weterana II wojny światowej oraz oszusta i płatnego mordercy na usługach mafii. Niemal trzyipółgodzinny seans prezentuje nam kolejne stopnie kariery, jakie pokonuje bohater w gangsterskiej rodzinie Bufalino, oraz kulisy tajemniczego zaginięcia Jimmy'ego Hoffy, legendarnego przywódcy amerykańskich związków zawodowych, który posiadał bardzo silne koneksje ze światem przestępczym.

Jedną z największych zalet Irlandczyka jest obsada. Na planie najnowszego filmu Martina Scorsese spotkało się trzech wybitnych aktorów – Robert De Niro, Al Pacino oraz Joe Pesci. Według recenzji branżowych wszyscy, a zwłaszcza ten ostatni, wywiązali się ze swoich zadań po arcymistrzowsku. Prócz nich w produkcji można zobaczyć między innymi Annę Paquin, Harveya Keitela, Raya Romano, Bobby'ego Cannavale'a, Stephena Grahama oraz Jesse'go Plemonsa.

  1. Oficjalna strona platformy Netflix
filmy i serialefilmy Al Pacino Martin Scorsese Robert De Niro Netflix The Irishman / Irlandczyk